7 добавок, які повинні приймати всі жінки після 40 років!

Організму для нормального функціонування необхідно отримувати достатню кількість вітамінів та мікроелементів. Якщо в молодому віці нестача вітамінів не так гостро позначається на самопочутті, то після 40 років за цим слід ретельно слідкувати, оскільки можуть виникнути різноманітні хронічні захворювання.

Для вас ми підготували список вітамінів, які повинні бути присутні у вашому раціоні, щоб зберегти молодість та красу свого тіла, а ще зберегти хороший метаболізм.

Ось їх список:

1. Вітамін В12

Вітамін В12 — це один з восьми вітамінів групи вітаміну В, і єдиний, який організм може зберігати спеціально протягом довгого часу. Саме тому, його нестача може проявитися не одразу, а вже через деякий час.

Особливо від дефіциту вітаміну В12 страждають люди, яким вже давно за 40.  Нестача цього вітаміну негативно позначається на функціонуванні організму, з’являється загальна млявість, запаморочення, головний біль, може випадати волосся, погіршується стан шкіри. Добова норма вітаміну становить 2,4 мг в день, а найбільше його міститься в рибі, яйці, курці, молоці, сиру.

2. Кальцій

Кальцій є основним елементом, який забезпечує міцність наших кісток, ще забезпечує справну роботу серцево-судинної системи, нервів, м’язів. Потрібно додавати у власний раціон тофу, кунжут, сардини, мигдаль, броколі та шпинат.

3. Вітамін D

Цей вітамін допомагає організму засвоювати кальцій, а його нестача може призвести до розвитку хвороб серця, діабету, розсіяного склерозу та раку молочної залози. Часто нестача цього вітаміну проявляється в різних захворюваннях, як рахіт. Основі ознаки: порушення обміну речовин, примхливість, малорухливість, слабкість, порушення сну, зниження апетиту, зору та імунітету.

Найкращим джерелом вітаміну D є сонячне світло, а також існують спеціальні добавки. Ви повинні отримувати не менше 600 МО в день (і 800 МЕ в день, після 50). 

4. Магній

Магній бере участь в більш ніж 300 біохімічних реакціях в організмі, а саме в нормалізації артеріального тиску, обміні речовин, регуляції імунної системи, метаболізмі білка, кальцію і багатьох інших. Тому дуже важливо отримувати достатню кількість цього мікроелемента.

Нестача магнію істотно позначається на організмі і навіть збільшує смертельний ризик. На добу потрібно вживати 320 мг магнію в день, а найбільше він міститься в листових овочах, бобових, горіхах та авокадо. 

Ви знайдете магній в темно-зелених листових овочах, квасолі, сої, горіхах, насінні і авокадо.

5. Калій

Вітамін К є необхідним для утворення протромбіну — важливого для згортання крові елементу, який виробляється печінкою людини. Також від нього залежить міцність кісток і здоров’я серця. Калій нормалізує тиск та знижує ймовірність виникнення інсульту.

Найбільше калію міститься в бананах, мангольді, сочевиці та квасолі.

6. Омега-3

Це не вітаміни, а комплекс ненасичених жирних кислот, які просто необхідні нашому мозку та серцево-судинній системі. Виводять шкідливий холестерин з крові, а ще допомагає нормалізувати кров’яний тиск. Дефіцит цієї поживної речовини підвищує ризик серцево-судинних захворювань і знижує когнітивні здібності. Жирні кислоти нормалізують травлення та покращують мислення.

Найбільше цих речовин є в червоній рибі, горіхах, авокадо, морепродуктах.

  • 500 мг достатньо, якщо ви здорові.
  • 800 до 1000 мг, якщо у вас є захворювання серця.
  • від 2.000 до 4.000 мг, якщо у вас високий рівень тригліцеридів.

7. Пробіотики

Пробіотики покращують травлення, допомагають нормалізувати роботу кишківника, знижують розвиток хвороб серця, діабету, інсульту.

Найбільше пробіотиків міститься в кисло-молочних продуктах, квашеній капусті.

Ви вживаєте харчові добавки?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: