7 фраз, які шкідливо говорити дітям

Помилки, допущені батьками під час виховання дитини, можуть негативно позначатися на їх психоемоційному стані, поведінці, формують комплекси і стають причиною проблем в спілкуванні з однолітками. Тому вам необхідно знати, які 7 фраз ні в якому разі не можна говорити дітям, щоб потім не зіпсувати їм життя.

1. “Не реви”

На першій порі діти дуже часто плачуть, але ні в якому разі не можна їм це забороняти. Якщо не давати малюку виражати свої емоції, то це може значно зіпсувати їхню нервову систему. Окрім цього, в дитини складається враження, що вам байдуже на її проблеми. 

Людина, яка розуміє власні емоції, краще справляється з негараздами та вміє приймати правильні рішення. Потрібно навчити дитину розрізняти та справлятися з цілим спектром емоцій. Ваша дитина повинна розрізняти страх, смуток чи занепокоєння. Під час таких емоційних станів потрібно навчити дитину поводитися правильно, але не дисциплінувати її емоції. 

Скажіть, наприклад : «Я знаю, тобі зараз дуже сумно». Так ви будете описувати емоції. 

2. “Припини”

Директивні вказівки дітям, типу припини бігати, припини кричати – лише погіршують ситуацію і ніколи не дають результату. Дитячий мозок виконує ту дію, яку їй говорять, тому коли ви говорите “припини бігати” малюк чує тільки “бігати”. 

Використовуйте інші вислови, зокрема краще скажіть «ходи спокійним кроком». 

3. “Проси вибачення”

Діти повинні просити вибачення лише тоді, коли дійсно шкодують про свої вчинки. Ми намагаємося прищепити гарне виховання, коли говоримо маленьким дітям вибачитись, але це лише вбиває в дитині будь-які співчуття.

Пошепки

Якщо дитина зробила щось не те, то краще не просити вибачення, а виправити свій вчинок діями. Якщо малюк зруйнував піщану вежу іншої дитини, нехай допоможе збудувати нову. Тоді вони розуміють, що кожен поганий вчинок має свої наслідки. 

4. “У нас ніхто не б’ється”

«У нас ніхто не кидає речі». «У нас ніхто не кусається» – цими фразами ми передаємо сенс того, що дитина робить щось не так, як роблять інші. Але це не змусить дитину змінити свою поведінку, а навпаки – малюк буде почувати себе аутсайдером. Краще прояснити, чому не можна битися чи кусатися, і які наслідки можуть бути. 

5. “Ось бачиш!”

Усі ми бажаємо виховувати дітей найкращими. Ми обожнюємо їхні успіхи та результати. Не варто захищати дітей від помилок, тільки щоб отримати хороший результат.

Дитина повинна перейти також і через невдачі, щоб краще з ними справлятися в майбутньому житті. Не позбавляйте дітей цінних уроків життя. Такі фрази, як «Я ж казала!» лише обмежують можливість дитини аналізувати ситуацію і самостійно робити висновки.  

6. “Скільки разів тобі повторювати?”

Якщо дитина не реагує на ваше прохання, то тут два варіанти: або вона не зрозуміла вашу вказівку, або ж просто не хоче її виконувати. Тоді краще посадити дитину перед собою і чітко сформулювати те, що ви хочете. А от цей вислів привчає дітей лише до того, що перед тим, як щось виконати, вам потрібно повторити це декілька разів. 

7. “Почекай, ось прийде тато з роботи…”

Така фраза має два негативні наслідки. Перше це те, що коли дитина робить щось не так, реакція батьків має бути негайною, будь-які зауваження потім не є ефективними. А по-друге, у дитини розвивається страх щодо реакції одного з батьків. Це означає, що коли дитина зробить щось погане, то не зізнається в цьому через страх покарання.

Ви часто використовуєте ці фрази?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector