7 корисних властивостей хурми, за які варто її полюбити

В кінці осені або ж на початку зими, на ринках з’являються яскраво – помаранчеві плоди хурми, які відразу притягають погляд і викликають непереборне бажання спробувати їх ніжну і соковиту м’якоть. Якими ж перевагами володіє цей сезонний гість, в чому користь і шкода хурми для організму людини?

Точно відомо, що хурма – це справжнє джерело вітамінів, мінералів і корисних мікроелементів. Любителі ніжної ягоди вважають, що вона може замінити собою багато ліків і вберегти від будь-яких хвороб. Плоди цієї рослини представляють виняткову поживну і лікувальну цінність для людського організму. Наскільки це твердження відповідає дійсності? З’ясуймо, в чому користь і шкоду хурми для здоров’я.

Користь хурми

  1. Хурма чудово підтримує організм в сезон грипу та застуд внаслідок високого вмісту вітаміну С і корисних мікроелементів. Її радять вживати при авітамінозі і вірусних інфекціях. А бета – каротин в складі плодів благотворно впливає на стан дихальної системи та перешкоджає розвитку таких ускладнень, як бронхіт і пневмонія.
  2. Завдяки терпким властивостям, сонячний плід допомагає при кровоточивості ясен, загоює пошкодження, зміцнює і захищає ясна.
  3. Хурма ідеально підходить для перекусу в розпал трудового дня завдяки високому вмісту калію і фруктози. Так, один середній плід підзарядить енергією не гірше порції кави.
  4. Хурму можна використовувати для профілактики набряків в якості природного діуретика. Завдяки високому вмісту калію вона допоможе організму позбавитися від зайвої рідини без втрати корисних речовин, а магній знизить ризик утворення каменів в нирках.
  5. Завдяки вмісту пектинів, сонячні ягоди допомагають при порушеному травленні і нормалізують роботу печінки, нирок, позбавляючи організм від токсинів і шлаків.
  6. Завдяки вмісту калію, магнію і натрію, хурма дуже позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Її рекомендують вживати при атеросклерозі і як профілактичний засіб, що зміцнює серцевий м’яз. Хурма містить залізо, тому її радять їсти при анемії. 
  7. Допомагає яскравий плід і при проблемах із зором, оскільки містить вітамін А, необхідний для здоров’я очей. В цьому випадку вітамін виступає в якості профілактики катаракти і захищає сітківку, перешкоджаючи розвитку вікових змін.

Шкода для організму

Пошепки

Водночас існують ситуації, при яких вживання хурми небажане. До числа протипоказань відносять:

  • захворювання підшлункової залози, загострення панкреатиту.
  • індивідуальна непереносимість цього продукту.
  • період після операції на органах шлунково-кишкового тракту.
  • особливо небезпечно вживати хурму в післяопераційному періоді, це може привести до спайкового процесу і спровокувати непрохідність кишечника.
  • до протипоказань відносять такі стани, як: цукровий діабет, ожиріння, схильність до закрепів. В цьому випадку хурму вживати можна, але в обмежених кількостях.
  • не слід давати хурму дітям до 3-х років. Річ у тому, що в сирих плодах великий вміст танінів, які шкідливі для не цілком сформувалася травної системи малюка. 

А ви любите хурму?

 

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector