7 коротких правил забезпечать вам щасливу і спокійну старість! Прочитайте, воно того варте…

Я працюю медсестрою в лікарні вже дуже багато років. Звісно, я бачила різних людей, чула від них різні історії… Гріх було цим не скористатись. Тому в кожного, хто заводив зі мною розмову, я запитувала: “А що б ви порадили собі 20-річному?”

І, мені здається, в мене вийшов непоганий збірник мудрих порад від людей, які багато чого взяли від свого життя. 

1. Дбати про здоров’я треба вже зараз, уже сьогодні. 

Я раніше дуже сміялась з таких порад, та і взагалі мене дивувало, нащо на всі свята людям бажають здоров’я. Чогось здавалось, що воно вічне і нікуди не дінеться. Але життя показує, що це не так… Люди, які пережили важкі травми, рак, інсульти – усі вони в один голос кричать, що раніше жили неправильно. Мовляв, аби можна було вернути час назад, і спортом займалися б, і харчувалися б нормально, і до лікарів не забували б ходити. Бо поки все добре, ти й не думаєш, що раптом це може змінитися. Тому… Руки в ноги і на пробіжку!

2. Не витрачайте час на неправильних людей.

З усіх порад ця найбільше мені подобається. Бо я і сама чимало років провела з дуже поганою людиною… Мої пацієнти кажуть, що найважче в цьому житті – навчитися казати “ні”. А ми вважаємо це чимось поганим. Тому спілкуємось з людьми, які відверто нам не подобаються. Ходимо на свята до тих, кого вперше в житті бачимо. І терпимо погане до себе ставлення, бо боїмося когось образити. І дуже даремно! Отак, не даючи собі свободи, ми витрачаємо своє життя на когось. Хіба ж повинно так бути?

3. Цінуйте тих, хто вам дорогий

Ми так багато часу витрачаємо на пусті образи, незрозумілі сварки… І зазвичай так ми поводимось із людьми, яких найбільше у світі любимо. Втрачаємо дорогоцінні моменти, які могли провести разом. А зараз ще й час такий… Ніхто не знає, що його чекає завтра і яка розмова буде останньою. Тому не ображайтеся, не тримайте на рідних зла. Будьте готові прийти на допомогу і дякуйте, коли допомогу пропонують вам. Лишайтеся людьми в будь-якому віці.

4. Фокусуйтеся тільки на важливому

Пошепки

Зараз так важко знайти себе, що ми хапаємось за все підряд. І зовсім не думаємо: треба воно нам насправді, не треба… Це дуже неправильний підхід до життя. Фокусуйтесь на своїх сильних сторонах, розвивайтесь, вдосконалюйтесь. Якщо ви почнете робити це в молодості, то на старості вам буде набагато простіше жити.

5. Ніхто не вміє жити правильно

Ніколи не забувайте це правило, коли просите в когось поради, коли намагаєтесь когось копіювати. Кожен із нас повинен пройти свій шлях. І кожен цей шлях особливий, унікальний. Зрозуміло, що попереду нас чекають і злети, і падіння. Але ми не можемо їх передбачити. Тому повинні просто жити і довіряти собі, користуватися своєю головою. Хто знає, може з цього вийде щось путнє.

6. Поважайте та любіть себе

І нехай вас навіть називають егоїстом! Як показує практика, найбільше ми повинні любити самого себе. Бо більше ніхто цього за нас не зробить. Любіть себе так сильно, щоб відсторонювати від себе зайвих людей. Поважайте своє “я” так, щоб ніхто не міг зробити вам боляче. Живіть для себе, насолоджуйтесь собою. Бо який інакше в цьому всьому сенс?

7. Тримайтеся ближче до сім’ї

Бо це перші люди, які завжди готові прийти вам на поміч. Але не забувайте, що ви – особистість. Самостійна і доросла людина. Тому від батьків треба абстрагуватися так, щоб вони поважали ваші кордони. Та далеко тікати ніколи не можна. Завжди треба триматися купи з найріднішими.

А яке б правило ви додали від себе?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector