7 найкрасивіших храмів України, які володіють чудотворною енергетикою

Ні для кого не секрет, що в Україні найкрасивіші церкви та храми. Щоразу перехоплює дух, коли заходиш всередину та відчуваєш, як там живе Господь. 

Тому ми пропонуємо добірку з 7 найкрасивіших католицьких храмів. Якщо Ви відвідали ці храми – напишіть нам у коментарях. 

Костьол Петра і Павла, 1616 р., Луцьк:

Костел будували двадцять три роки. За кілька століть існування костелу він неодноразово перебудовувався (через наслідки пожеж і Другої Світової війни) Більш того: коли в XIX столітті російська влада закривала луцькі костели, чинним залишився тільки цей. А під час розкопок археологи знайшли у землі чимало залишків колишнього оздоблення нижнього костелу, серед них – навіть плитки з єзуїтською символікою.

У самому костелі збереглося чимало творів мистецтва різних періодів: меморіальні дошки, епітафії. Також на стінах храму збереглися давні італійські полотна й настінні розписи. По периметру у нішах стін знаходиться шість скульптур XVIII століття. А ще у підземеллі костелу збереглися найдавніші на Волині залізні ґрати. Раніше костел входив до оборонного комплексу Луцька: споруди виконували окрім сакральної функції й оборонну. Окрім того, у підземеллі є криниця з питною водою.

Костел Святого Йосипа, 1886 р., Миколаїв:

Перша католицька церква в Миколаєві з’явилася з початком заснування міста, але тільки через сто років у 1891-1896 р.Костел був зведений в 1896 році за рахунок коштів місцевих прихожан-католиків. Автором будівлі є одеський архітектор В. Домбровський. В костелі було встановлено орган німецького виробництва.

Костел був закритий радянською владою в 1934 році, а будівля віддана Миколаївському історико-краєзнавчому музею. У роки німецької окупації музей розграбували, а в колишньому храмі влаштували бійню для худоби. Після Великої Вітчизняної війни костел використовувався під клуби, спочатку будівельників, а потім для молоді. Віруючим костел повернули тільки в 1992 році. 

Воскресенський собор (колишній костьол єзуїтів), 1753-1763 рр., Івано-Франківськ:

Собор було закладено у 1720 році, його будівництво тривало довгих дев’ять років і у 1729 році відбулося відкриття. Однак, було допущено серйозних технічних помилок, через що частина будівлі почала просідати, з’явилися тріщини. Тому церкву довелося розібрати та відбудувати заново. Архітекторами виступили С. Потоцький та Х. Дальке. У вигляді церкви також простежується вплив традиційної гуцульської дерев’яної архітектури (головний фасад вінчають дві вежі, створені в цьому стилі).

За часів Радянського союзу і до 1989 року греко-католицький храм був православним. І лише після відновлення УКГЦ собор знову став іменуватися Кафедральним собором Святого Воскресіння.

Миколаївський костел, початок 20 століття, Київ:

Пошепки

Костел одна з найприкметніших і найкрасивіших пам’яток Києва. Будівництво тривало 10 років. У 1909 році костел був побудований і освячений. Будувався костел виключно на пожертви католицької громади. У 1933 році костел був розграбований. Пізніше став складом.

Під час війни в 1943 році піддався обстрілу і постраждав від пожежі. Після війни був частково відреставрований. Деякий час служив як архів. У 1980 році став Будинком органної та камерної музики. З 1992 року в Миколаївському соборі проходять богослужіння.

Костьол Святого Станіслава, початок 20 ст., Чортків (Тернопільська область):

Збудований 400 років тому за наказом тодішнього власника міста Станіслава Гольського для домініканських ченців. Завдяки товстим оборонним мурам із баштами по периметру, тривалий час був прихистком для містян під час нападів татар. Його шпиль видніється практично з будь-якої точки міста. У 2009 р. отримав статус Санктуарію Матері Божої Святого Розарію, оскільки вважається священним місцем;

Собор Святого Юра, 1744-1764 рр, Львів:

Церква святого Юра у Львові – це головний греко-католицький храм міста. Святиня входить до переліку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Митрополичі палати – це чинна резиденція львівських єпископів, де проживає митрополит Ігор Возняк та єпископ-помічник Володимир. В цій будівлі свого часу проживали папа Іван-Павло II, митрополит Андрей Шептицький та патріарх Йосип Сліпий. 

Собор святого Юра відомий не тільки мощами багатьох святих, що там знаходяться, але і реліквіями святого папи Івана Павла ІІ та копією Туринської плащаниці. У південній наві храму – Теребовлянська Божа Матір, найстаріша плачуча ікона України.

Костел Єльжбети. Церква Ольги та Єлизавети, 1903-1911 рр., Львів:

Місце, на якому згодом звели Храм Ольги і Єлизавети у Львові, вибрали не випадково. Церкву побудували так, щоб з головного вокзалу не було видно собор Святого Юра, що тоді відносився до греко-католицької спільноти. З початком Другої світової війни у 1939 році костел зазнав значних пошкоджень. На одній з його веж поляки встановили пункт спостереження, в який поцілили німецькі бомбардувальники. Хоча бомба влучила в сусідню будівлю, її уламки сильно пошкодили костел.

На центральний шпиль можна підійматися. Ви не лише побачите місто згори, а й роздивитесь усі деталі оздоблення церкви зблизька та візьмете участь у їх реставрації. Адже всі кошти, вилучені за відвідування оглядового майданчика, витрачають на ремонт храму.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector