7 ознак того, що ви хороші батьки, навіть якщо ви в цьому сумніваєтеся

Абсолютно всім дорослим хочеться стати хорошими батьками та виховати дитину так, аби вона виросла щасливою та успішною. Зробити це вкрай важко, оскільки ми завжди намагаємося відповідати всім правилам, дослухатися до інших, або ж навпаки дозволяти своїй дитині все. Важливо знайти золоту середину і щоб не загубитися у цьому світі порад, варто знати 7 ознак того, що ви вже є хорошими батьками. 

Дитина ділиться з вами неприємностями

Діти люблять ділитися з батьками своїми перемогами та успіхами, проте набагато важливіше, аби вони не боялися розповідати вам про неприємності. Кожна людина потребує підтримки. Навчіться слухати свою дитину та не сварити її за невдачі. Доведіть, що в помилка – це не провал, це можливість зробити щось інакше. Всі люди неідеальні й це просто потрібно прийняти. 

Ви не женетесь за оцінками

Пам’ятаєте як у школі, діти постійно виривали сторінки з поганими оцінками? Це траплялося через те, що батьки просто їх залякали. Часом вони навіть додому боялися повертатися. Цього бути у родині не повинно. Поясніть малечі, що успішність – це доволі важливо, проте набагато важливіші саме знання, а не цифри у щоденнику. Дитина має розвиватися за власним бажанням, а не заради гарних оцінок. 

У вашій родині поважають особистий простір кожного

Якщо ви хочете, аби дитина стукала, перш ніж зайти у вашу спальню, то будьте ласкаві, дотримуйтесь того ж правила, коли заходите до неї. Не варто вриватися у чужий простір. Покажіть, що однакові правила існують для всіх. 

Ви НЕ критикуєте дитину

Пошепки

Критика та образи формують величезну кількість комплексів, які заважають жити у більш зрілому віці. Саме тому, варто вказувати дитині якими її діями ви не задоволені. Робити це потрібно обережно, аби не травмувати їх психіку. 

Ви визнаєте свої помилки та просите пробачення

Вибачатися повинні абсолютно всі й не варто нехтувати цим правилом. Батьки вчать дітей брати відповідальність за свої дії, проте часто забувають, що те ж саме стосується і їх. Покажіть на власному прикладі, як варто вибачатися та як пробачати. Вміння визнавати свої помилки робить вас сильною особистістю, а діти копіюють вашу поведінку. 

Ви не нав’язуєте дитині свої інтереси

Зверніть увагу на те, що подобається вашій дитині. Якщо тато у дитинстві мріяв стати баскетболістом, це не означає, що його старі мрії має втілити син. Можливо дитині подобається співати чи малювати? Не варто також розділяти заняття на жіночі та чоловічі. Підтримайте малечу й тоді він зможе максимально розкрити свій потенціал та знайти справу, яка йому до душі. 

Ви довіряєте словам своєї дитини

Часто на батьківських зборах вчителі скаржаться на дітей. Батьки зазвичай не розбираються у ці ситуації та карають своє чадо, що сильно травмує його внутрішній стан. В такій ситуації необхідно запитати дитину як вона до цього ставиться та чому взагалі так вчинила. Можливо ваша дитина є не винуватцем, а жертвою ситуації?

Впізнали себе?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector