6 ознак того, що ви виховуєте своїх дітей правильно!

Деякі батьки не розуміють, чи правильно вони вчиняють в різних ситуаціях, чи не шкодять вони власним дітям. Адже дорослі навіть необережним словом можуть травмувати дітей та зруйнувати їхній комфорт, втратити довіру в стосунках. Для вас ми підготували шість ознак, які демонструють те, що ви дійсно хороші батьки.

1. Дитина приходить до вас, коли їй боляче або вона стикається з проблемою.

Якщо у вашої дитини виникають якісь проблеми, негаразди, то вона першочергово має іти до вас і ділитися своїми переживаннями. Хороший спосіб заохотити таку поведінку – це зустрічати дитину з розпростертими обіймами і вислуховувати, коли вона розповідає про свої проблеми, навіть якщо вони здаються вам незначними. 

2. Дитина може обговорювати з вами свої думки і почуття, не боячись вашої реакції.

Щоб ваші стосунки були відкритими, дитина відчувала поруч з вами себе в безпеці, вона має відчувати емоційний комфорт. Батьки не завжди хочуть сприймати емоції дитини, не розбирають, чому малюк розгніваний, засмучений чи перезбуджений. Говоріть з дітьми про їхні емоції, будьте відкритими, тоді ці крихітки будуть розуміти, що вони зможуть ділитися з вами усім, що у них на серці, при цьому це вас не ранить, не образить і не засмутить.

3. Ви не критикуєте дітей і не вішаєте на них ярлики.

Такі вислови батьків, як «Ти малюєш якісь каляки-маляки», «Пишеш наче курка лапою», «Руки у тебе з одного місця виросли», формують у малої дитини комплекси. Дитина втрачає віру в себе і бажання вчити щось нове. 

Не можна говорити дитині, що вона “погана”, “неслухняна”, “ледача”, так ви просто знецінюєте її особистість, в дитини може навіть розвинутися комплекс неповноцінності. Наприклад, якщо дитина розкинула іграшки, потрібно сказати, що так робити “не можна”, але не розповідати те, що малюк “погани”, оскільки знову бешкетує. Характеризують завжди вчинки й одразу аргументують свою думку.

4. Ви заохочуєте дитину розвивати свої таланти і займатися тим, що їй цікаво.

Дитина, яка бачить перед собою цілі та завдання, йде до них – має більше шансів стати успішною в майбутньому. Також така особистість легше долає труднощі в підлітковому віці. Коли ми маємо якісь захоплення в ранні роки, то таким чином розвиваємо власну наполегливість, терпеливість, тренуємо різноманітні навички, які також можуть пригодитися

Однак тут є один нюанс – батьки повинні заохочувати дитину займатися тим, до чого вона сама відчуває інтерес. Часто можна спостерігати, як батьки обирають гуртки за власними інтересами, які взагалі не відповідають мріям та потребам малюків. Постійний тиск і тотальний контроль зроблять з неї не переможця, а невдаху.

Пошепки

5. Ви встановлюєте межі дозволеного, щоб забезпечити дитині безпеку.

Батькам важливо навчитися правильно розставляти пріоритети та вміти позначати кордони дозволеного та забороненого у вихованні дитини. Тоді ваш малюк буде мати структуровану картину світу та стане більш стійким до будь-яких змін ззовні.

При цьому не забувайте і про свободу вибору в певних рамках. Дитина має ще й мати власне бачення та вміти приймати рішення в поставлених кордонах. Наприклад, ви дозволяєте дитині гратися лише у власній кімнаті, у вітальні чи кухні це заборонено. Так ви встановили чіткі кордони, але от якими іграшками гратися в дитячій кімнаті, дитина може обирати самостійно. Свобода в чітко поставлених рамках – основне правильно виховання.

Наведемо вам декілька прикладів хороших обмежень: дотримання режиму дня, шанобливе ставлення до членів сім’ї, заборона підліткам відвідувати алкогольні вечірки і т.д.

6. Ви визнаєте і виправляєте свої помилки.

Батьки не повинні бути ідеальними для дітей, вони мають бути справедливими. Навчіться миритися з дитиною, знаходити компроміс та спільну точку дотику. Налагоджувати контакт з малечою не так легко, як вам може здатися, на перший погляд. Якщо ви помилилися, зробили щось не так, не бійтеся признати свою помилку, свою провину. Визнайте, що ви зробили не так, і чому ви так вчинили. Можливо, все це трапилося через вашу надмірну емоційність, або поспіх.

Ви маєте бути чесними з дітьми, не придумувати собі виправдань, тоді таке ж ставлення отримаєте у відповідь.

Ось що насправді означає бути приголомшливими батьками. Нагадуйте собі про це частіше.

Вам були корисні ці ознаки?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector