7 помилок батьків, через які діти перестають їх слухати

Виховання дітей – це велика відповідальність, а інколи й справжнє випробовування для дорослих. Адже навіть не правильно сказане слово може завдати неймовірної шкоди психіці малюка. Саме тому спеціалісти в один голос стверджують, що неслухняна дитина – це наслідок допущених помилок батьків.

Ось так батьки самостійно програмують дітей на непослух:

1. Загрози

Найгірше, що ви можете зробити дитиною, це постійно погрожувати такими фразами, як «віддам тебе чужій тітці», «віддам в дитбудинок», «перестану любити». Це не зробить вашу дитину слухняною, а навпаки малюк втратить довіру до батьків й буде сприймати дорослих, як джерело небезпеки. Відомо, що без довіри, вам буде надзвичайно важко примусити дитину дотримуватися дисципліни.

2. Брак уваги

Дорослі мають багато проблем, завдань та клопотів, через що на посиденьки з дитиною практично не вистачає часу. Інколи здається, що якщо матір поряд, то вона вже проводить час з дитиною. Але це не правда – перебування з малюком на одній території не є вихованням. Ви повинні проводити час якісно, тоді дитина не буде використовувати непослух, як метод привернення уваги до себе. 

3. Наказовий тон

Ні в якому разі не можна використовувати наказовий тон в спілкуванні з малюком. Ви повинні бути спокійними, щоб зуміти пояснити ситуацію. Як тільки ви почнете використовувати наказовий тон, дитина одразу почне чинити опір й сперечатися, щоб продемонструвати вам своє бачення. Висловлюйте довіру та підтримку, і  на таких нотах спробуйте переконати малюка у власній правоті. 

4. Надмірна увага до молодшої дитини

Народження ще однієї дитини – це, звичайно, щастя, однак старший малюк може відчувати себе максимально не комфортно. Дитина повинна все одно отримувати достатню кількість уваги, в іншому випадку буде демонструвати непослух.

Пошепки

5. Нездорова критика

Такі вислови батьків, як «Ти малюєш якісь каляки-маляки», «Пишеш наче курка лапою», «Руки у тебе з одного місця виросли», формують у малої дитини комплекси. Дитина втрачає віру в себе і бажання вчити щось нове. 

6. Поганий приклад

Не зловживайте нотаціями. Вони нудні і нецікаві дитині. Краще покажіть хороший приклад. Діти беруть за зразок поведінку батьків. Наприклад, син представлятиме життя чоловіків так, як влаштоване життя його батька. Якщо тато після роботи валяється на дивані, нічого не робить по дому, час від часу повертається додому напідпитку, то дитина буде вважати таку поведінку нормою.

7. Перенос негативу на дитині

Дорослі часто стикаються з проблемами у власному житті, і часто свої невдачі переносять на відповідальність дитини. Сьогодні ввечері ви зірветеся на малюка, а це буде дуже травматично для дитячої психіки, що може призвести до непослуху.Часті зриви дорослих заважають сформуватися поняттю, що таке добре, а що погано.

Милі батьки, цінуєте і приділяйте більше уваги своїм малюкам.

Ви допускаєтеся цих помилок? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector