7 попереджувальних знаків серцевого нападу, які не варто ігнорувати жінкам

Ви можете подумати, що чоловіки і жінки відчувають схожі симптоми перед серцевим нападом. Згідно з дослідженням, опублікованим в 2003 році, це абсолютно неправильно, і тепер вчені та медики впевнені, що ознаки серцевого нападу у жінок, сильно відрізняються від чоловічих симптомів.

Центри з контролю і профілактики захворювань стверджують, що приблизно 25% смертей в Америці є результатом тієї чи іншої форми серцево-судинних захворювань. Колосальні 735 000 всіх американських громадян щорічно страждають від серцевих нападів. Понад чверть цих інцидентів пов’язані з людьми, у яких вони вже траплялися раніше.

Можна з упевненістю сказати, що ризик розвитку серцевого нападу є значним, і ви повинні вживати заходів, щоб захистити себе. Не дозволяйте цій проблемі застати вас зненацька. Якщо ви думаєте, що ознакою серцевого нападу є біль в грудях, то поспішаю вам сказати, що у жінок цей симптом спостерігається досить рідко. Отже, 7 ознак серцевого нападу у жінок.

1. Чутливість і біль у верхній частині тіла

Існують різні види болю, які можуть виникати незадовго до того, як у вас станеться серцевий напад. За словами лікаря, кардіолога і директора жіночого кардіологічного центру Barbra Streisand C. Noel Bairey Merz, будь-які незвичайні види дискомфорту у верхній частині тіла не слід залишати без уваги. Ставтеся до свого здоров’я серйозно!

Біль може бути зосереджена не тільки в ділянці грудей. Цей вид часто називають болем, що віддає, який по суті виходить від серця, але відчувається в різних ділянках. Як попереджувальна ознака серцевого нападу, це відбувається частіше у чоловіків, ніж у жінок. Ось деякі види болю, на які варто звернути увагу.

Щелепа

Біль у щелепі і оніміння можуть бути раннім симптомом серцевого нападу. Може здатися, що ваші зуби або ясна оніміли, ніби ви щойно повернулися від стоматолога, і наркоз все ще діє.

Спина

Біль у верхній частині спини, особливо між лопатками, характерний для серцевого нападу. Він може бути гострим, з певною періодичністю або супроводжуватися іншими видами болю.

Руки

Найчастіше біль виникає в лівій частині плеча і в руках, що є дуже поширеним симптомом серцевого нападу. Іноді це не зовсім біль. Ваша рука може просто заніміти.

Шия

Біль у шиї іноді супроводжується болем в щелепі і сигналізує про можливість серцевого нападу.

Вухо

Хоч біль у вухах зустрічається рідше, особливо коли він супроводжується болем в шиї і щелепі, він може бути ознакою серцевого нападу через чутливість цього органу.

Тип болю, який означає серцевий напад, у кожної людини трохи відрізняється, так як всі ми індивідуальні. У деяких це трапляється різко і раптово. У інших все розвивається поступово. Але все ж, якщо відчули якийсь незвичайний біль, то варто звернутися до лікаря.

Проблеми з диханням

Задишка є поширеним симптомом серцевого нападу. Це відбувається через заблоковані артерій, які обмежують транспорт кисню по вашому організму. Крім того, серце, яке знаходиться на межі серцевого нападу, не буде достатньо сильним, щоб нормально качати кров через артерії. Це призведе до накопичення рідини в легенях, викликаючи проблеми з диханням.

Є кілька способів, якими цей застережливий знак може до вас підкрастися. Деякі люди можуть помітити несподівані спалахи задишки. Це може статися під час незначної діяльності, наприклад, коли ви робите домашні справи; під час малої активності, наприклад, коли ви на зборах; або навіть коли ви повністю відпочиваєте і лежите.

Ви також можете помітити, що вам потрібно підтримувати себе в більш вертикальному положенні під час сну, щоб ви могли дихати більш чітко. Ви можете виявити, що вам важко робити глибокі вдихи. Крім того, вам може бути важко віддихатися. По суті, ви будете відчувати, що підіймаєтеся на гору, хоча на ділі майже не виконуєте ніяких фізичних навантажень.

Утруднене дихання завжди є ознакою потенційної невідкладної медичної допомоги — і це може означати, що у вас серцевий напад. Відразу до лікаря.

Пітливість

Навряд чи вам вдасться знайти багато позитивних причин раптової пітливості. Цей несподіваний і, здавалося б, випадковий симптом може бути величезною ознакою того, що серцевий напад посилюється. Це може бути пов’язано зі стресом, на відміну від поту, який виникає в результаті фізичних навантажень.

Крім того, піт може бути холодним і викликати нервозність або супроводжуватися занепокоєнням. У цих випадках рекомендується якомога швидше піти до лікаря. Крім того, раптовий холодний піт, що супроводжується запамороченням, є симптомом, який у 40% жінок, є ознакою інсульту. Навіть якщо це не серцевий напад, це може загрожувати вашому життю.

Блювота, нудота і проблеми з травленням

У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі, були задіяні обстеження чоловіків і жінок, які перенесли серцевий напад до 55 років. Результати показали, що близько 2 з 3 жінок впевнені, що до нападу вони зіткнулися з проблемами у верхній частині живота. Це включало такі проблеми, як дискомфорт у животі або біль, розлад шлунку і нудота.

Біль в животі і розлад шлунка часто ігноруються людьми, які страждають від них. Це тому, що вони можуть бути викликані дуже багатьма різними речами, і серцевий напад зазвичай не входить в число варіантів, про які ви могли б подумати. Але іноді цей біль може перерости в надзвичайно сильний тиск.

Що стосується нудоти і блювоти, це дуже поширені симптоми серцевого нападу. Жінка також може відчувати запаморочення, яке викликає нудоту. По суті, всі форми дискомфорту в ділянці живота набагато частіше зустрічаються в якості попереджувальних ознак серцевого нападу у жінок.

Дивне відчуття в грудях

Всім відомо, що тотальний біль в грудях є надзвичайно поширеним симптомом серцевого нападу. Більшість людей, які відчувають сильний біль в грудях, в кінцевому підсумку вирішать піти в лікарню.

Але у жінок цей біль може ніколи не настати, каже магістр суспільної охорони здоров’я і провідний дослідник доктор Джудіті Хілеві Ліхтман. Замість цього він може бути замінений дивним дискомфортом або дивними відчуттями, локалізованими в ділянці грудей.

Багато жінок описують свої симптоми як щось на зразок тиску або стиснення в грудях. Деякі можуть також відчути якесь поколювання в грудях або щось схоже на м’яку електрику.

 • Ці відчуття часто ігноруються.
 • Доброю новиною є те, що вони, як правило, супроводжуються іншими більш очевидними симптомами.
 • Тому, якщо ви відчули якісь симптоми в грудях, зверніть увагу на іншу частину вашого тіла.
 • Ви можете помітити, що ваші руки німіють, або тиск поширюється на щелепу або навколо спини.

Симптоми грипу

Є незліченна кількість захворювань, симптоми яких найкраще описуються як грип. Це тому, що багато вірусів, які викликають не фатальні захворювання, подібні до грипу, є просто імунною системою, яка намагається боротися з хворобою.

Проблема цієї загальної групи симптомів полягає в тому, що, оскільки вони настільки поширені і зазвичай відносно нешкідливі, багато людей їх ігнорують. Вони можуть включати, але не обмежуються:

 • Втомою.
 • Нудотою.
 • Болем.
 • Проблемами зі шлунком.

Багато жінок відчувають симптоми грипу, що призводять до серцевого нападу. Хитрість полягає в тому, щоб більш детально звернути увагу на свої відчуття, чи дійсно це грип?

Втома або виснаження

Близько 70% жінок будуть почувати себе більш втомленими, ніж зазвичай, протягом місяця, що веде до серцевого нападу. Вони можуть помітити, що ця втома, здається, зосереджена навколо ділянки грудей. Виснаження може бути настільки сильним, що вони стикаються з труднощами у виконанні простих повсякденних справ.

За словами кардіолога, лікаря остеопатичної медицини і автора Сюзанни Штайнбаум, багато жінок роблять помилку, не звертаючи уваги на цю втому. Це тому, що жінки можуть звикнути до відчуття втоми під час ПМС і пов’язувати це виснаження зі своїм менструальним циклом.

Ось деякі приклади втоми, за якими ви повинні стежити:

 • Не в змозі встати з ліжка.
 • Мало енергії для розмов і рухів.
 • Складно стояти.
 • Виснаження від відвідування ванної кімнати або кухні.
 • Втрата фокусу, позитивного мислення та загальної різкості.
 • Втома, яка, здається, зосереджена навколо грудей.
 • Втома, яка зосереджена в лівій частині вашого тіла.

Безумовно, ми можемо відчувати втому з різних причин. Але якщо ви розумієте, що щось не так, то краще швидше звернутися до лікаря.

I
Загрузка ...