7 порад, які допоможуть виховати сильну особистість, а не людину з синдромом жертви

Помилки, допущені батьками під час виховання дитини, можуть негативно позначатися на їх психоемоційному стані, поведінці, формують комплекси і стають причиною проблем в спілкуванні з однолітками. Тому вам необхідно знати, які 7 помилок не можна допускати, виховуючи своє улюблене дитя.

1. Навчіть дитину справлятися з неприємними емоціями і почуттям провини

Людина, яка розуміє власні емоції, краще справляється з негараздами та вміє приймати правильні рішення. Потрібно навчити дитину розрізняти та справлятися з цілим спектром емоцій. Ваша дитина повинна розрізняти страх, смуток чи занепокоєння. Під час таких емоційних станів потрібно навчити дитину поводитися правильно, але не дисциплінувати її емоції. 

Малюк має розуміти, що це нормально відчувати неприємні емоції, але це не дозволяє ображати інших. Найкраща схема: при будь-якому прояві неприємних емоцій у дитини займіть її чим-небудь, що вона любить, що її заспокоює, і через 5 хвилин ваша дитина і не згадає про те, що деякий час тому вона ображалась і сумувала.

2. Прищеплювати дитині почуття відповідальності, навчити її самостійно розв’язувати проблеми

Найгірше те, що сучасні батьки не дають дітям самостійно приймати рішення.  Батьки вибирають за самих дітей, їх кар’єру, їх друзів, їх одяг і т. д.

Надмірна опіка є такою ж небезпечною, як її нестача.  Але іноді турбота буває зайвою. Особливо коли діти підростають. Потрібно привчати дитину до самостійності. Заохочуйте будь-які ініціативи, які виходять від дитини. 

Завдання батьків – дати дитині чітку формулу для розв’язання проблеми, але не робити це замість дитини. Маля має мислити самостійно й продумувати різні рішення.

3. Навчіть дитину допомагати іншим

Ваша дитинна повинна відчувати співчуття та проявляти турботу про навколишніх. Це можна зробити лише за допомогою одного методу: показувати власним прикладом піклування про інших. Діти переймають на себе більшість звичок та поведінку батьків.

Покажіть дитині, що всі люди натрапляють на труднощі. І тоді вона легше буде справлятися з власними проблемами.

4. Дозволяйте дитині робити помилки

Пошепки

Усі ми бажаємо виховувати дітей найкращими. Ми обожнюємо їхні успіхи та результати. Найчастіше через те, що для батьків важливі саме результати, а не процес, у дітей ламається психіка. Не варто захищати дітей від помилок, тільки щоб отримати хороший результат.

Дитина повинна перейти також і через невдачі, щоб краще з ними справлятися в майбутньому житті. Не позбавляйте дітей цінних уроків життя. 

5. Не захищайте дитину від негативу (болі і смутку)

У нашому світі існує як добро, так і зло. Тому не потрібно надягати та дитину рожеві окуляри. Вона має розуміти те, що відбувається навколо і бути готовою до проявів несправедливості. Якщо все дитинство демонструвати дітям лише приємне, то в дорослому житті з болем і смутком такій людині буде просто не справитися.

Замість того, щоб постійно приховувати від неї неприємні ситуації, спробуйте розповідати їй про них способами, які відповідають її віку і емоційному стану.

6. Не робіть дитину центром всесвіту

Не варто намагатися стати ідеальними батьками, які завжди намагаються догодити власним дітям. Потрібно вміти чітко встановлювати кордони і навчитися говорити дітям “ні”. Річ у тому, що в  дорослому житті вашим дітям інші не будуть поклонятися так, як робите це зараз ви.

Вони не будуть здатні до життя з іншими, адже починають думати, що весь світ обертається навколо них. Й через таке спотворене бачення світу вони не зможуть реалізувати себе. Такі діти виростають егоїстами. Перестаньте виконувати усі забаганки дитини, їм також потрібно навчитися терпіння. Не отримувати все й одразу – це нормально. 

7. Зміцнюйте в дитині відчуття власної цінності і розвивайте впевненість в собі

Самооцінка – це уявлення людини про важливість власної особистості. Але вона формується не тільки коштом власних думок і очікувань, важливу роль відіграють також очікування і сприйняття нас батьками, вчителями, однолітками і т. д.

Любіть власних дітей такими, як вони є. Потрібно демонструвати дітям щирі почуття прихильності, але не за їх результати у школі чи нове вбрання. Звичайно, дітей потрібно хвалити, але не за хорошу оцінку, а за старанність та працю, яку дитина доклала для того, щоб її отримати

Не порівнюйте власну дитину з іншими – вона єдина та унікальна й заслуговує на власні злети та падіння.

Ви згідні з цими правилами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector