7 речей, які не повинна робити мама на очах у дитини

Малюк без мами просто не уявляє свого життя. Дитина після народження настільки прив’язана до матері, що навіть організми матері та дитини інстинктивно підлаштовуються один під одного. 

Якщо у вас є маленька дитина, то ви знаєте, що для цієї крихітки ви – цілий Всесвіт, найголовніша і найважливіша людина. Тому поведінка матері дуже впливає на психологічний розвиток дитини, будь-яка похибка може призвести до проблем в майбутньому.

Діти хочуть наслідувати батьків, тому ці 7 речей мамам не варто робити при дитині:

1. Говорити про правила і потім їх порушувати

Дуже часто можна побачити, як матір просто тягне дитину за руку через проїжджу частину дороги, хоча за декілька метрів є пішохідний перехід. Потім ця матір буде багато разів говорити, що дорогу слід переходити в спеціально відведеному місці, на зелене світло, але яка цінність цих правил, якщо навіть мама їх не дотримується.

Якщо ви вимагаєте від дитини належної поведінки, то маєте бути найкращим прикладом для наслідування. Якщо дозволити дитині на сніданок з’їсти цукерку, то потім важко буде малюка переконати, що це робити не можна, ви ж самі раніше дозволили.

2. Кричати на тата, родичів, підлеглих

Матері виховують своїх дітей так, щоб вони вміли ладнати з іншими людьми, були приязними, однак самі постійно кричать на своїх чоловіків, або ж навіть дітей. Тоді й малюк розуміє, що спілкування на підвищених тонах – це нормально, адже ж мама так робить постійно.

3. Обговорювати при дитині вихователя, рідню або свою подругу

Якщо ви починаєте когось обговорювати, або хочете поділитися важливим секретом, переконайтеся в тому, що дитина вас не чує. Часто батьки думають, що якщо малюк захопився грою, то зовсім не чує, що відбувається навколо. Але це не так, вам може здаватися, що дитина не розуміє, що відбувається і про що розмова, але на підсвідомому рівні ці слова точно відкладуться.

Пошепки

4. Впадати в депресію і апатію

Дитина вивчає світ і все, що відбувається навколо. Їй цікаво абсолютно все, адже з кожним днем вона відкриває для себе щось нове. Все це захоплення малюки хочуть ділити разом з матір’ю, але постійна депресивна поведінка матері відбиває у них такий позитивний настрій. 

5. Обманювати на кожному кроці

Не потрібно обманювати малюка, що цукерки вже закінчилися, або що ви купите іграшку, якщо він одягнеться на вулицю. Згодом дитина зрозуміє, що ви її обманюєте, і ви втратите свій авторитет. Стосунки в дорослому житті побудувати буде значно складніше без довіри. 

6. Дозволяти іншим себе ображати і принижувати

Якщо матір терпить образи від чоловіка, насильство, а сама запевняє дитину, що скоро все буле добре, це руйнує психіку малюка. Дитина на інстинктивному рівні прив’язана до матері, її життя залежить саме від цієї людини. Якщо ображають матір, мозок дитини реагує на це, як на небезпеку для власного життя. Таким чином дитина постійно перебуває в напрузі, стресостійкість порушується, а це може призвести до значних психологічних проблем в майбутньому. 

7. Сперечатися з батьком з приводу покарання дитини

У матері з батьком повинна бути одна лінія виховання.  Хто покарав, той і повинен скасовувати санкції, інакше потім доведеться дивуватися тому, що для дитини батьки – не авторитет.

Помилки, допущені батьками під час виховання дитини, можуть негативно позначатися на їх психоемоційному стані, поведінці, формують комплекси і стають причиною проблем в спілкуванні з однолітками. Тому слід звернути увагу на ці правила.

Чи погоджуєтеся ви з цими твердженнями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector