7 тихих ознак, що стрес потихеньку «з’їдає» ваше здоров’я

Хоча б один у вас точно є!

Стреси нас переслідують чи не щодня. Правда, в кожної людини він проявляється по-різному. Стрес має неабиякий вплив на стан нашого організму, а хронічний стрес може перерости в депресію та в серйозні захворювання.

Стресовий стан організму є дуже небезпечним, адже знижує імунітет. Ось список основних ознак:

1) Коливання ваги.

«Під час стресу, в організмі викидається кортизол, а цей гормон погіршує здатність організму засвоювати цукор. Все це порушує метаболізм й може призвести до різних коливань у вазі», — говорить доктор медичних наук Шенна Левін.

Також дуже часто стрес є причиною недоїдання або переїдання. 

ЩО РОБИТИ: перекушуйте горіхами. Горіхи містять багато протеїнів, які наситять ваш організм і у вас не буде потягу до солодкого. 

2) Головні болі.

Якщо у вас рідко були головні болі, а тут раптово останнім часом ця неприємність турбує все частіше — ви занадто напружені. Біль такого типу так і називається «біль напруги».Основні характеристики головного болю напруги: тупий, тягучий біль ; почуття здавлювання в області чола, скронь або навколо всієї голови; підвищена чутливість шкіри голови, м’язів шиї і часто плечового пояса.

Через стрес в організмі виділяються хімічні речовини, які звужують судини в головному мозку, це і викликає головний біль. 

ЩО РОБИТИ: або випити знеболювальне, або ж змащувати скроні олією лаванди або перцевої м’яти. 

3) У вас з’явилися проблеми зі шлунком.

Стрес часто порушує роботу шлунково-кишкового тракту, зокрема  може підвищити кислотність шлункового соку, це призводить до різних диспепсичних явищ і печії. Інші ознаки: надмірне газоутворення, здуття, спазми, діарея. 

ЩО РОБИТИ: від печії потрібно прийняти антацидний препарат. 

4) Ви постійно застуджені.

Під час стресу люди хворіють значно частіше, оскільки імунна система просто не здатна боротися з патогенними мікроорганізмами. 

ЩО РОБИТИ: потрібно вживати добавки з цинком, адже вони скорочують тривалість застуди.  

Медитація, регулярні фізичні вправи і достатня кількість сну також можуть допомогти вам зняти стрес і зміцнити імунну систему.

5) У вас є прищі!

Дуже часто причиною прищів є стрес. Під час викиду кортизолу наша шкіра більше виділяє шкірного сала, яке потрапляє разом з пилом у волосяні фолікули й починається процес запалення.

ЩО РОБИТИ: Регулярно використовуйте гель або крем з бензоїлпероксидом або саліциловою кислотою.

6) Вам набагато важче думати і обробляти інформацію.

Стрес призводить до порушення функціонування роботи головного мозку.  Той же кортизол погіршує концентрацію уваги та може призвести до проблем з пам’яттю. 

ЩО РОБИТИ: якщо ви не можете сконцентруватися, просто закрийте очі й спробуйте розслабитися. Також використовуйте дихальні вправи. 

7) У вас випадає волосся.

Через стрес волосся може почати випадати інтенсивно Якщо це відбувається, то до волосяного фолікула не надходить достатньо харчування. Навіть якщо фолікул в цей момент знаходиться в фазі активного зростання, воно зупиниться. Клітини фолікула перестануть ділитися, і він почне «всихати».

Памятайте, що норма випадіння — 150 волосків в день. 

ЩО РОБИТИ: Наберіться терпіння. Волосся відновиться після того, як ви поборете стрес.Як тільки ви впораєтеся зі стресом, ваше волосся почне відростати знову.

Ви часто піддаєтеся стресу?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: