70-ті в нас видались непрості… Але ж яка тоді була музика! Щодня можу слухати і не набридає. Ділюсь улюбленими хітами молодості!

Наші 70-ті видались дуже непростими… Але було в ці часи і дещо чарівне: справжня, жива українська музика! Саме 70-ті подарували нам геніїв вітчизняної естради: Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Ніну Матвієнко, Софію Ротару та багатьох інших видатних виконавців. 

Зараз у нас знову дуже непрості часи. І саме тому ми повинні як ніколи плекати всі надбання нашої культури! Тож давайте разом поринемо у світ музичної ностальгії.

“Червона рута”

Покажіть мені українця, який не знав слів цієї пісні, і я скажу вам, що його не існує! Справжній музичний шедевр Володимира Івасюка живе вже не один десяток років, його слухають і діти, і дорослі. У чому ж секрет такої шаленої популярності? Якось Івасюк натрапив на збірник народних легенд. Там він і знайшов інформацію про символ чистого, істинного кохання – червону руту. Він додав це чар-зілля у свою творчість і воно спрацювало: 20-річного композитора полюбила вся українська естрада. 

“Пісня буде поміж нас”

Так-так, знову Івасюк. Усе частіше шедевр “Пісня буде поміж нас” лунає серед молоді, що не може не тішити. От тільки мало хто знає, що ця пісня присвячена відомій поетесі Галині Тарасюк.

“Три поради”

Кожен українець має 3 власні заповіді, продиктовані Юрієм Рибчинським та доповнені музикою Ігоря Шамо. Не рубати тополю, не ламати калину та не стріляти у птаха – цього нас повчають у пісні “Три поради” генії української музики. І ми до цього прислухаємось не один десяток років… Послухаємо знову?

“А ми удвох”

Душевні, глибокі пісні – це дуже добре. Але як же ми любили запалювати під творіння Володимира Кудрявцева та Олександра Зуєва! Старше покоління і досі пам’ятає кожне слово запальної пісні “А ми удвох”. Життєві там слова лунають, правдиві… Слухайте, якщо раптом не чули. І пам’ятайте: любовні трикутники були завжди!

Пошепки

“Ой летіли дикі гуси”

Кілька днів тому Ніна Матвієнко залишила нас… Але її голос лунатиме вічно в тому спадку, який вона залишила нашій культурі. “Ой летіли дикі гуси” – саме та пісня, яка зробила ще юну дівчину знаменитою співачкою. Ніхто й подумати не міг, що солістка вокальної студії при Державному заслуженому українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки стане відомою на весь світ. 

“Зелен клен”

Якщо ви зараз подумали про “Клен Зелений” (“Смуглянку”) – нікому про це не кажіть! Бо це зовсім інша пісня. «Зелен-клен» — українська естрадна пісня, написана поетом Юрієм Рибчинським та композитором Ігорем Покладом.

“Чарівна скрипка”

Творіння тандему Юрія Рибчинського та Ігоря Поклада. До мурашок зворушлива пісня, яка не залишить вас байдужими. Хто лише не переспівував цей український хіт, але версію Ніни Матвієнко перевершити складно. Послухайте самі:

“Три трембіти”

Свого часу ВІА “Кобзи” підкорював серця мільйонів слухачів. Важко уявити 1970-1980-х рок без їхніх хітів. Ніколи не чули творіння Олександра Вратарьова та Мирослава Скорика? Настав час це виправити:

“Два перстені”

Про те, що Івасюк справжній геній свого часу, ми вже говорили. Тому згадаємо ще одну пісню, яка з’явилась завдяки його таланту. Поет Богдан Стельмах передав композитору свій вірш  “Щороку і весна, і осінь”. Івасюк вже й мелодію написав, і поклав усе на музику… Та все якось було не те. Тоді Володимир зосередився на рядку “мов два перстені у вечірню воду” і створив власну варіацію твору. 

Які українські пісні любите слухати ви? Діліться в коментарях!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector