8 ознак того, що у вас проблеми з щитоподібною залозою!

Щитоподібна залоза – дуже вразливий орган нашої ендокринної системи.

Патології щитоподібної залози вважаються досить поширеним явищем, і пов’язано це з погіршенням екології та дефіцитом йоду. Навіть незначні відхилення в роботі такого органу може спровокувати розвиток різних побічних захворювань і порушення роботи всього організму.

Також порушення щитоподібної залози можуть відбуватися, коли людина переживає важкий стрес, сильний переляк, тому що нервові центри, що керують щитовидною залозою, активізуються. Орган відчуває потужне перенапруження. У відповідь в ньому посилюється виробництво гормонів. 

8 ознак неправильного функціонування щитовидної залози

Тремтіння або занепокоєння. Під час гіпертиреозу наша щитоподібна залоза виділяє занадто велику кількість гормонів, і це збільшує відчуття тривожності, присутня постійна роздратованість, втома. Виникають проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю. 

Змінена ментальна реакція. При недостатньому функціонуванню щитоподібної залози виникає гіпотиреоз, тоді людині недостатньо енергії, організм виснажений. 

Зміни ваги. Збільшення ваги спостерігається, коли щитоподібна залоза виділяє недостатню кількість гормонів, а от надмірна активність щитоподібної залози призводить до втрати ваги. 

Дивні болі. Болі по цілому тілу без причини: то в м’язах, то в суглобах, загальна слабкість може свідчити про порушення ендокринної системи.

Набрякання. Запори та здуття живота виникає під час гіпотиреозу. Також може бути присутня опуклість на обличчі. 

Незвичайне сприйняття температури. Люди з дисфункцією щитоподібної залози відчувають перепади температури, в той час, як інші цього навіть не помічають. Гіпотиреоз супроводжуються відчуттям дивного холоду, а от гіпертиреоз — відчуттям духоти. 

Зміни. Випадання волосся, блідий відтінок обличчя також можуть свідчити про порушення. 

7 способів природного лікування дисфункції щитоподібної залози

Зниження стресу. Після сильного стресу відбувається порушення у роботі наднирників, а це своєю чергою пошкоджує щитоподібну залозу. Тому старайтеся не брати все занадто близько до серця, займіться медитацією, або йогою. 

Збільште споживання йоду. Йод забезпечує нормальне функціонування щитоподібної залози, тому слідкуйте, щоб ваш раціон включав достатню кількість цього елементу. Вживайте водорості, добавки, йодовану сіль. 

Не приймайте глютен. Якщо у вас присутні проблеми з щитоподібною залозою, то слід зменшити вживання глютену та бобових культур. 

Підвищіть рівень селену. Ще один важливий мінерал для щитоподібної залози — селен. Тому його норму також слід підтримувати, а міститься він в горіхах, грибах, лососі, яловичині.

Уникайте виробів з BPA — BPA — це хімічна речовина, яка міститься в багатьох пластикових пляшках і місткостях для харчових продуктів. Це дуже шкідливий хімікат, який має негативний вплив на щитоподібну залозу та загальний гормональний фон. Краще використовувати скляні пляшки та контейнерами. 

Зниження рівня вуглеводів. Цукор підвищує рівень естрогену, який може нашкодити щитоподібній залозі. Уникайте надлишок солодощів. 

Позбавтеся від брому і фтору. Саме ці хімічні речовини абсорбують йод і таким чином не дають працювати щитоподібній залозі. Найбільше брому є в рослинній олії та макаронних виробах, а фтор — у зубній пасті.

Ось такі методи вбережуть вас від проблем зі щитоподібною залозою, бережіть себе та вчасно відвідуйте лікарів.

Будьте здоровими!

Вам була корисною ця інформація?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: