8 попереджувальних знаків жіночих проблем зі здоров’ям, які ми часто ігноруємо

Жіночі тіла постійно змінюються, тому іноді нам дійсно важко виявити проблеми на ранніх стадіях. Насправді, середньостатистична жінка чекає близько 13 тижнів, перш ніж звернутися до лікаря після того, як вперше відчуває симптоми серйозного захворювання. Однак, якщо ви звернете увагу навіть на найменші зміни в своєму тілі, ви зможете зберегти своє фізичне здоров’я і запобігти майбутніх проблем.

8. Ваш живіт роздутий

Для деяких жінок здуття живота є нормальною частиною їхнього місячного періоду. Але якщо ви не схильні до здуття живота і відчуваєте його більше 2 тижнів, це може бути першою ознакою того, що щось не в порядку з вашим тілом.

У разі ендометріозу ваш живіт може просто опухнути в будь-який час і стан буде погіршуватися. «Ендо живіт» зазвичай непередбачуваний — здуття живота може супроводжувати вас кілька днів і навіть тижнів або зникнути через пару годин. Крім того, постійне здуття живота може бути ознакою раку молочної залози або яєчників.

7. Прищі на підборідді

Приблизно за 2 тижні до менструації ваш організм підвищує рівень естрогену і прогестерону. Через ці зміни рівня гормонів, на підборідді можуть з’явитися прищі, які через деякий час повинні зникнути.

Однак, якщо у вас постійно з’являються прищі на щелепі або підборідді, це може означати, що ваші гормони не в порядку, і вам потрібно звернутися до лікаря, поки не стало надто пізно.

6. Ви відчуваєте біль під час занять спортом

Якщо у вас часто виникають болі в зоні тазу, коли ви біжите, ходите і навіть довго стоїте, це може означати, що ваш ендометрій, внутрішній шар вашої матки, виростає за межі того місця, де він повинен бути. В цьому випадку сторонні ендометріальні клітини і рубці пов’язують ваші внутрішні органи, викликаючи біль і неможливість займатися фізичними вправами.

5. Ви відчуваєте біль в попереку і ногах

Біль в попереку досить поширений протягом місячного періоду у жінки, тому його можна вважати нормальним. Однак, якщо ви страждаєте від болів в попереку і плечах до, під час і після менструації, а також від напруги м’язів в цих ділянках, у вас, ймовірно, ендометріоз.

Іншими поширеними симптомами ендометріозу є оніміння, поколювання і біль в ногах. Цей вид болю може поширюватися на одну або обидві ваші ноги і погіршуватися до менструації.

4. Тромби під час менструації

Період у всіх різний — він може бути світлішим, темнішим, важчим і т. д. Це абсолютно нормально, якщо ви помічаєте згусток або 2 час від часу. Однак, якщо ваша кров темніє, а згустки стабільні і величезні за розміром, це може бути ознакою наявності міоми матки. Ці незлоякісні новоутворення в матці можуть викликати аномальну кровотечу і навіть проблеми з сечовим міхуром.

3. Вам не хочеться ваших улюблених продуктів

Ви відчуваєте себе ситим весь час і з важкістю закінчуєте навіть невелику порцію їжі? Ви зовсім недавно втратили апетит? Всі ці зміни в ваших звичайних звичках харчування можуть бути ознакою раку яєчників, особливо якщо вони поєднуються з болем в животі і змінами в вашому кишечнику.

2. Ви втрачаєте волосся

Випадання волосся є одним з візуальних симптомів низького рівня тестостерону, гормону, який підтримує здоровий ріст волосся і їх підтримку. Безсумнівною ознакою дисбалансу є плямисте волосся на голові, яке з часом може повністю випасти.

Волосся на тілі також може бути пошкоджене, хоча цей симптом може бути менш помітним, особливо якщо ви регулярно голите ноги і пахви.

1. Вам завжди або занадто холодно, або дуже жарко

Якщо ви ніколи не почуваєте себе комфортно при кімнатній температурі, можливо, у вас гормональний дисбаланс. Однією з причин такого дисбалансу може бути рівень естрогену, гормону, який регулює репродукцію жінки. Зазвичай його рівень змінюється протягом усього життя і менструального циклу, але іноді можуть виникнути проблеми з його виробленням в організмі.

Рівень естрогену може вплинути на температуру вашого тіла. Як правило, низький рівень естрогену викликає припливи, а високий рівень естрогену, навпаки, викликає відчуття холоду в руках і ногах весь час.

Ми бажаємо вам залишатися здоровими і ніколи не відчувати жодних з цих симптомів. Але якщо ви відчули ці симптоми, то негайно зверніться до лікаря. І не забудьте поділитися цією інформацією зі своєю сім’єю і друзями!

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: