8 порад від нейробіологів про те, як стати абсолютно щасливим

Існують тисячі порад і психологічних прийомів, які допоможуть вам почувати себе щасливими і вчитися радіти кожному новому дню. Але що, якщо б наше власне тіло мало право голосу в цьому питанні?

Сьогодні ми представляємо вам деякі висновки нейробіологів — людей, які точно знають, коли і чому ваш мозок може дати вам відчуття повного задоволення!

Навчіться говорити «Спасибі»

Що відбувається: коли ми дякуємо людині або навіть долі за щось, ми фокусуємося на позитивних аспектах життя. Приємні спогади викликають вироблення серотоніну в передній частині поясної звивини. Цей метод часто використовується для лікування депресії.

Вирішувати проблеми по одній за раз

Що відбувається: наш мозок ніколи не припиняє шукати рішення для кожної проблеми, яка нас турбує. Це вимагає багато енергії, тому всякий раз, коли мозок втомлюється і проблема залишається невирішеною, ми відчуваємо занепокоєння і роздратування. З іншого боку, за кожне успішне вирішення наш мозок винагороджує себе дозою нейротрансмітерів, які заспокоюють лімбічну систему і допомагають нам ще раз побачити світ в кращому світлі. Тому дійсно корисно намагатися вирішувати одну проблему за раз.

Не тримайте речі на плаву: говоріть про те, що вас турбує

Що відбувається: процеси безсловесного проходження чогось неприємного і розмови про ваше скрутне становище включають використання різних частин мозку. В останньому випадку негативні емоції роблять менший вплив на ваше самопочуття. Тому бажано, щоб ваші проблеми не накопичувалися. Всякий раз, коли ви говорите про них, ваш мозок запускає виробництво серотоніну і навіть вдається знайти деякі позитивні сторони в ситуації.

Доторкніться і обійміть

Що відбувається: для нас, людей, соціальна взаємодія дійсно важлива. Різні форми матеріальної допомоги, особливо дотики і обійми, можуть прискорити одужання людини після хвороби. Якщо ви видаляєте тактильну взаємодію зі свого життя, мозок сприймає його відсутність так само, як він сприймає фізичний біль: в обох випадках активуються одні і ті ж зони мозку. Це, в свою чергу, запускає процеси, які впливають на ваш настрій і сприяють розвитку депресії.

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися!

Що відбувається: для мозку отримання нових знань означає постійну адаптацію до змінного середовища. За допомогою цього процесу наш мозок розвивається, винагороджуючи його власні спроби поглинати і обробляти свіжу інформацію за допомогою дофаміну, гормону радості. Якщо ви хочете бути щасливим, не бійтеся пробувати щось нове, змінити своє оточення, або щось дізнатися.

Займатися спортом

Що відбувається: фізична активність — це стрес для організму. Як тільки стрес закінчується, ваше тіло отримує нагороду: дозу ендорфінів, що виділяються гіпофізом. Ефект подібний до дії опіатів (наприклад, морфіну), які зменшують біль і піднімають настрій. Вам не потрібно пробігати марафони для досягнення цього результату — навіть звичайна прогулянка може творити чудеса! Між іншим, багато письменників і композиторів вважають прогулянки невід’ємною частиною творчого процесу.

Завжди намагайтеся добре виспатися

Що відбувається: поки ми спимо в темряві, наше тіло виділяє гормон мелатонін. Цей гормон уповільнює всі процеси в організмі, допомагає йому відновитися і підвищує рівень серотоніну в гіпоталамусі. Якщо мозок виявляє зміни в освітленні, він запускає викид гормону стресу, щоб швидко розбудити тіло. Тому важливо спати 6-8 годин на день і тільки в затемненому середовищі.

Захопіться приємними очікуваннями

Що відбувається: процес очікування чогось приємного, такого як їжа або секс, подібний до вивченої відповіді у вигляді слиновиділення. Наш мозок насправді відчуває задоволення, просто передбачаючи приємну подію. Ось чому ми так любимо рахувати години і хвилини до якогось особливого моменту — це може бути день народження або весілля, зустріч з другом або просто кінець довгого робочого дня.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: