8 речей, які я вже ніколи не робитиму, і мені це подобається

В інтернеті можна знайти величезну кількість публікацій, у яких йдеться про те, що повинна робити справжня жінка, як полонити серце чоловіка, як стати успішною… Ці поради не мають нічого спільного з тим, щоб жінка дійсно могла відчувати себе щасливою. Зараз мені вже “трохи за 30”, і я зробила для себе важливий висновок: не потрібно іти на повідку суспільства, щоб реалізувати себе, потрібно більше дослухатися до стану своєї душі. Зараз ділюся з вами власним досвідом, адже є ті речі, які я ні в якому разі не буду робити знову:

1. Я не соромлюся свого сімейного стану

Кліше, типу “жінка повинна вийти заміж”, “реалізована лише та, що народила”, повинні вже давно залишитися позаду. Ми живемо в розвиненому суспільстві, де жінка може бути успішною не лише в материнстві та сім’ї, але і в кар’єрному рості. Наприклад, зараз у мене є одна дитина, і всі мені намагаються нав’язати думку про те, що я ще повинна народити. Але якого дідька взагалі хтось має право вказувати мені, як жити? Я не повинна слухати ці безглузді претензії, тому живу так, як комфортно мені. Наразі я не хочу другої дитини і не повинна за це оправдовуватися. Те ж стосується постійних нав’язувань жінкам, що пошвидше треба заміж і нетактовні розмови із серії «засиділася в дівках» й «мужика б тобі».

2. Я не порівнюю себе з іншими

«Ти бачила? Оксана поїхала працювати на фірму в Німеччину, а Олена нещодавно народила другу дитину, до того ж вони з чоловіком переїхали в нову трикімнатну квартиру…», – телефонує мені подруга, щоб розповісти про успіхи колишніх одногрупниць, раніше я б, можливо, знайшла тут привід для заздрощів, але не зараз. Всі ці жінки – дійсно круті, і я щаслива, що у них все так класно складається, але це не дає приводу мені сумніватися у власних силах. Кожен з нас досягає того, про що мріяв, але не факт, що їхні успіхи зробили б мене щасливою.

Зараз я порівнюю себе лише з собою, з тим, якою я була декілька років тому й чого змогла досягти. І найголовніше – я дійсно бачу прогрес.

3. Я не ношу незручні речі

Раніше я завжди хотіла мати гарний вигляд – у мене була велика кількість туфель на підборах, тісних штанів і т.д., адже я повинна бути жіночною.  Зараз я розумію, що бути стильною можна і в комфортних речах. Купляю речі з гарного матеріалу та фасону, в якому мені затишно. Тепер я не буду купляти річ за копійки з синтетики, навіть якщо вона на шалених знижках. Я дбаю про свій комфорт.

4. Я не підганяю себе під стандарти краси

Стандарти краси змінюються з кожним днем, і щодня змінювати своє тіло, піддаватися тортурам, щоб бути шаблоном, просто безглуздо. Раніше я мріяла мати фігуру “90-60-90”, але навіть з фізіологічної сторони я ніколи її не буду мати, бо в мене зовсім інша генетика. Але це не означає, що я маю поганий вигляд, можна бути гармонійною навіть в інших параметрах. Зараз я більше піклуюся про своє здоров’я, а свої чесноти підкреслюю правильним одягом.

Якщо ми б були всі однакові, хіба було б цікаво жити в тому світі? Потрібно дбати про себе й приймати своє тіло таким, як воно є.

5. Я не доробляю те, що не приносить задоволення

Пошепки

«Ти повинна доїсти кашу, не встанеш зі столу, поки тарілка не буде пуста!» – це я слухала з дитинства, батьки завжди вимагали від мене максимальної слухняності, через що мені доводилося доїдати манку з грудочками, а згодом здобувати професію, яка мені взагалі не подобалася. Якщо я не хочу щось робити, то не буду, і не змушую себе. Не хочу доїсти шматок десерту чи й надалі відвідувати заняття з музики – не змушую себе. Інколи відступити є кориснішим, ніж піддавати себе тортурам. 

6. Я не геройствую

Хочу розповісти про подругу Юлю, вона вже довгий час працює головним бухгалтером на престижній фірмі.  Телефонує їй мама: «Приїжджай, треба грядку під часник скопати!» Їхати 400 км. Юля каже: «Давай я тобі гроші надішлю, наймеш сусіда». Але мама так не хоче, їй потрібна донька, і саме зараз. Раніше б Юля точно поїхала, але зараз вона більше цінує себе і свій час. Вона платить гроші сусіду, який допомагає матері, й наразі всі задоволенні.

За великим рахунком, ніхто не оцінить, якщо ви виходитимете на роботу у вихідні чи з температурою, чи весь свій день народження простоїте біля плити заради того, щоб здивувати гостей. Не варто намагатися стрибати вище голови, а брати на себе лише ті завдання, які вам під силу й в радість. Цінуйте себе та свій час.

7. Я вже не терплю

Терпеливість не завжди дає позитивні плоди. Ми часто терпимо зубний біль, замість того, щоб піти до стоматолога й видалити цей зуб, щоб завдає клопоту. Те ж стосується інших проблем, з якими ми стикаємося з дня в день. Навіщо терпіти скрегіт дверей протягом трьох років, якщо можна піти в магазин й змастити їх спеціальним засобом? Те ж стосується у стосунків з близькими, інколи терпіння варто замінити щирою розмовою, вона дасть набагато більше плодів. Висловлюйте свою думку, коли вас щось не влаштовує. Люди, які вас люблять, обов’язково зрозуміють.

8. Я не ставлю чиїсь інтереси інших вище за власні

Здоровий егоїзм та любов до себе є формулою щасливого та повноцінного життя.

Звичайно, ми повинні допомагати рідним, близьким, друзям, однак тут потрібно знати міру і не забувати про власні потреби. Гонитва за благополуччя інших може призвести до того, що всі ваші бажання та плани перемістяться на задній план, а ви втратите власне Я. От, наприклад, раніше мені потрібно було придбати джинси, я йшла в супермаркет й приходила з великими пакетами дитячого одягу, іграшками для сина. 

Чоловік запитував: «Джинси де?», а я настільки хотіла зробити приємне сину, що й забула про себе. Тепер я думаю про себе настільки ж, скільки дбаю й про інших. Мені не соромно піти в кафе й з’їсти смачне тістечко наодинці, хіба ж я не заслуговую на щастя? 

Що Ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector