8 симптомів, які свідчать про захворювання нирок

Ймовірно, ви знаєте про те, що нирки — це вкрай важливий орган. Ведення здорового способу життя знижує ймовірність виникнення патології, проте ніхто не застрахований від хвороби або інфекції.

Сьогодні ми розберемо основні симптоми, які свідчать про ниркову патологію. Це необхідно для своєчасної діагностики та лікування захворювань.

1. Анемія

Одна з функцій нирок — секреція гормону еритропоетину. Цей гормон сприяє продукції червоних клітин крові в кістковому мозку. Згідно з дослідженнями, близько 90% еритропоетину проводиться в нирках, а при порушенні їх роботи концентрація цієї речовини істотно падає. Саме тому анемія є одним з ранніх ознак ниркової недостатності.

2. Надмірна втома

Як було сказано раніше, нирки продукують еритропоетин, відповідальний за стимуляцію синтезу червоних клітин крові. Ці клітини відповідають за транспорт кисню в організмі. При порушенні роботи нирок виникає дефіцит еритроцитів і, як наслідок, брак кисню. Це призводить швидкої втоми.

3. Акне і алергічні реакції

Наявність великої кількості токсинів в організмі (це трапляється при неадекватній роботі нирок) призводить до маніфестації шкірних захворювань. При інтоксикації організм намагається вивести шкідливі речовини усіма можливими способами. Виникнення акне або алергії — відповідна реакція організму.

4. Сверблячка

Виведення продуктів обміну — одна з основних функцій нирок. При порушенні їх роботи в організмі накопичуються токсини, які в нормі повинні елімінувати з сечею. Інтоксикація призводить до появи свербежу.

5. Порушення дихання

Накопичення токсинів в організмі може стати причиною порушення дихання. Підвищена концентрація мінералів призводить до появи металевого смаку в роті і запаху аміаку.

6. Запальні реакції

Як було сказано раніше, погана робота нирок призводить до того, що продукти метаболізму не можуть виводитися з сечею. Через це в організмі затримується рідина. Це призводить до того, що деякі частини тіла сильно набрякають.

7. Біль в попереку

Порушення функціонування нирок викликає м’язові контрактури, нерухомість або гіпермобільність. Ці симптоми часто супроводжуються відчуттям печіння або болем при сечовипусканні. Це негативно впливає на сідничний нерв і може сприяти виникненню грижі.

8. Зміна сечі

Один з найлегших і швидких способів виявлення дисфункції нирок — це зміна сечі. Вони можуть проявлятися у вигляді зміни кольору, запаху, частоти сечовипускання або навіть появи домішок крові.

Багато із зазначених симптомів можуть бути проявом інших захворювань, через що вони нерідко ігноруються. Якщо ви виявите у себе одну або кілька перерахованих вище ознак, зверніться за медичною допомогою.

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: