8 видів токсичної драма-мами, які потрібно розпізнати

Стосунки з мамою у дитинстві закладають основи нашого майбутнього життя. У багатьох сучасних дорослих жінок не надто хороший контакт із мамами. 

У стосунках матері і дочки є свій камінь на дорозі. У міру дорослішання стає все важче перебувати на одній стороні з нашими матерями. Але якщо ваші відносини з мамою засновані на емоційних маніпуляціях, гніві, образливих і негативних почуттях, то вони токсичні. У більшості випадків нам важко розпізнати цю токсичність через те, наскільки ми до цього звикли. Ці риси, наведені нижче, допоможуть нам визначити токсичну материнську поведінку.

«Роль матері — забезпечити безумовну любов, безпеку і підтримку» — Кейт Хершенсон

8 різновидів токсичної материнської поведінки

1. Звинувачення і ганьба

Звинувачення і ганьба призводять до самокритики, яка може тривати в дорослому житті, якщо вона не буде визнана і розглянута.

2. Почуття провини

Ви коли-небудь чули фразу «все, що я зробила для тебе», яка зазвичай супроводжується сльозами? Це твоя мати грає в жертву. Це систематичний спосіб посилення провини. Хоча це має своє коріння в дитинстві дочки, воно в більшій мірі використовується в дорослому житті дочки, особливо коли вона намагається встановити межі.

3. Гра в порівняння

Щоб зберегти контроль над своїми дітьми, токсичні матері маніпулюють їх потребами. Хоча батьківське диференційоване лікування, як його називають, відбувається в люблячих і здорових сім’ях, воно зазвичай не є навмисним. З іншого боку, отруйні мами свідомо застосовують цю тактику.

4. Прихована або пасивна агресія

Токсична мати може проявляти приховану агресію стосовно своєї дитини. Як з’ясувалося в дослідженні Патрика Т. Девіса, підлітки, які зазнали прихованого типу батьківського конфлікту, були агресивними, схильними до порушення правил і мали проблеми з регулюванням поведінки, такої як увага в класі.

5. Газлайтинг

Підступна форма контролю, газлайтинг, змушує жертв запитувати себе, що вони знають про себе і що з цього правда. Запалити дитину легко, тому що батьки є авторитетними фігурами, чиї рішення і версії подій не підлягають сумніву, однак, це надзвичайно шкідливо для дітей, оскільки завдає шкоди їхньому почуттю власної гідності та ідентичності.

6. Маргіналізація

Це ще один різновид токсичної материнської поведінки. Психолог Таніша М. Рейнджер пояснює «Часто, коли ми маємо справу з токсичними людьми, ми не можемо вказати на те, [що пішло не так, але] розмови з ними завжди закінчуються тим, що ми почуваємо себе погано».

Насмішка над думками і почуттями дитини може викликати невпевненість в собі і втрату впевненості в собі. Навіть у дорослому віці нікому не подобається, коли їм кажуть, що їхня думка «нерозумна» або «порожня».

7. Цап-відбувайло

Незручні почуття, такі як заздрість, сором, вина і відсутність безпеки, перенаправляються або переміщуються на іншу, часто більш уразливу людину. Хоча це може бути зручно для матері, наслідки для дочки можуть бути руйнівними.

8. Опозиція

Агресивна обструкція — поширена тактика, яку токсичні матері застосовують для забезпечення домінування над своїми дочками або їх контролю. Холодне плече, мовчання і емоційна ізоляція болючі як для дитини, так і для дорослого, особливо коли вони походять від батьків.

Визнання цієї поведінки і її впливу на вас допоможе вам переоцінити і вирішити, чи продовжувати бути її частиною. Створіть свої особисті кордони.

У вас є знайомі матері, яким притаманна токсична поведінка? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: