9 історичних фільмів, в яких не набрехали

У наші дні, щоб вивчити історію, необов’язково сидіти над підручниками, зариватися в енциклопедії або гуглити «хто такий» і «коли це було» — досить подивитися історичний фільм. Практично за всіма ключовими подіями в світовій історії Голлівуд вже зняв блокбастер. Ось тільки багато режисерів на догоду художнього вимислу часом занадто прикрашають події.

Ми зібрали для вас кілька достовірних історичних фільмів, які можна сміливо дивитися всім, хто не хоче брати в руки підручники.

XII століття 
«Царство небесне»

Добротний фільм руки Рідлі Скотта: чудові масштабні зйомки, вражаючий акторський склад і максимально реальні костюми. Можна причепитися, звичайно ж, що у когось обладунки не з тієї епохи, але це терпимий недолік.

В основі сценарію фільму лежать вільно викладені події, що передували Третьому хрестовому походу 1189-1192 років: війна між Єрусалимським королівством і Айюбіди і облога Єрусалиму Саладіном.

XIV століття 
«День розплати»

Англія, 1380 рік. Річард II тільки зійшов на престол, Столітня війна в розпалі, як, втім, і чума. Група бродячих акторів прибуває в місто, в якому відбулося жахливе вбивство маленького хлопчика. Замість того, щоб розігрувати виставу на біблійні теми, актори дають спектакль, в якому розкривають обличчя вбивці.

Похмура Англія, ідеально переданий дух Середньовіччя, як завжди переконливий Віллем Дефо і молоденький Том Харді.

XV століття 
«Жанна Д’Арк»

XV століття, Франція, Столітня війна. Реалістична обстановка батальних сцен, приголомшлива глибина візуальних образів, нескінченно повторювані молитви, дзвін мечів, море крові і тендітна і вперта Орлеанська діва у виконанні Мілли Йовович.

Франція переживає складний період, вона пригнічена і залишена без володаря. В цей темний час на порозі дофіна Карла з’являється юна побожна селянка, яка має намір зломити англійців і змінити на краще життя в своїй країні.

«Час свині»

Згідно середньовічним уявленням, тварини могли нести відповідальність за свої вчинки, з XIII століття — навіть юридичну. Сюжет заснований на реальних подіях, пов’язаних з життям і діяльністю Бартолом’ю Чассені, юриста, який свого часу служив адвокатом тварин, яких звинувачують у злочинах.

Головний герой, молодий юрист Рішар Куртуа, їде з Парижа в провінційний Абервілль в пошуках «простих сільських насолод», але стикається з невіглаством, забобонами. За лічені дні він виявляється втягнутим в кримінальну драму з вбивствами.

XVI століття 
«Генріх VIII»

Фільм для всіх тих, хто хоче розібратися, що відбувалося з Англією в першу половину XVI століття. Відмінні візуальні ефекти, достовірний сюжет, суворий Рей Уїнстон і чарівна Хелена Бонем Картер.

Біографічна драма про життєвий шлях, погляди, надії і мрії Генріха VIII, правителя, який назавжди змінив зовнішність Англії.

«Ще одна з роду Болейн»

Драма режисера-дебютанта Джастіна Чадвіка про суперництво сестер Ганни (Наталі Портман) і Марії Болейн (Скарлетт Йоханссон) за серце короля Генріха VIII.

Цей фільм безумовно сподобається любителям романтичних історій і красивих актрис. Дивно, але незважаючи на драматичний сюжет і зірковий склад, фільм не дуже погрішив проти історії.

XVIII століття 
«Баррі Ліндон»

Історія життя простого ірландського хлопця Редмонда Баррі. Будучи ще зовсім молодим, він убив на дуелі офіцера англійської армії. Щоб не потрапити в руки поліції, йому довелося покинути рідний будинок і відправитися мандрувати по Ірландії. Але мандри  його були недовгими. 

Віддавши грабіжникам всі гроші, коня і зброю, він змушений був записатися в ряди англійської армії. Потрапивши на війну і надивившись всіх її жахів, він вирішує дезертирувати. Украв офіцерську форму, Баррі відправляється в розташування союзників, сподіваючись звідти потайки перебратися до Ірландії. Але і тут його чекає невдача: його викриває капітан прусської армії, змушуючи вступити в її ряди. Після закінчення війни Баррі зміг, нарешті, повернутися в свою країну …

XVIII століття 
Марія-Антуанетта

Солодка пастельна драма про побут і звичаї королівського двору. Найяскравіший, епатажний і в той же час досить достовірний фільм про Марію-Антуанетту. А Кірстен Данст така гарна в рюшах і півметрових кольорових перуках.

14-річна Марія — наймолодша дочка імператриці Австрії Марії Терезії виходить заміж за дофіна Франції, Людовика XVI. На кордоні Франції та Австрії відбувається символічна церемонія. За традицією наречена залишає все, що нагадувало б їй про іноземний двір. Виходячи з намету на французьку сторону, Марія-Антонія стає дофіном Марією-Антуанеттою …

XIX століття 
«Доблесть»

Незвичайний погляд на Громадянську війну в США: фільм присвячений 54-му Массачусетському добровольчому полку, що повністю складався із афроамериканців, які воювали на боці Півночі.

Фільм заснований на листах полковника Роберта Гулда Шоу, а багато істориків підкреслюють, що битви були екранізовані цілком автентично.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: