9 книг, які врятують будь-кого від депресії


Пропонуємо почитати книги, від яких ви забудете про все погане і поринете в читання з головою:

1. Брати Стругацькі — Понеділок починається в суботу 
Блискуча книга російських фантастів, що стала бестселером на багато років. Молодий програміст Олександр Привалов, який мандрує на взятому напрокат автомобілі по Центральній Росії, і раптово потрапляє в дивний провінційне містечко, де стикається з безліччю дивних і незрозумілих речей, які не з’ясовні з точки зору науки.

2. Джон Ірвінг — Правила виноробів 
Роман класика американської літератури Джона Ірвінга — це сучасна сага про сім’ю, що живе в нашому абсурдному і безглуздому світі, члени якої намагаються, кожен по-своєму, знайти гармонію і встановити рівновагу між вічним і минущим.

3. Джером К. Джером — Троє в човні, не рахуючи собаки 
Неймовірна, дотепна, життєстверджувальна історія, розказана блискучим англійським письменником-гумористом. Повість про подорож трьох джентльменів по Темзі наповнена цікавими подіями, веселими колізіями і комічними ситуаціями, з яких герої виходять, незмінно зберігаючи почуття власної гідності.

4. Дженні Даунхем Дженні — Поки я жива 
Шістнадцятирічна героїня цієї книги тільки починає жити, і їй так багато хочеться встигнути. Тому вона пише список всіх своїх бажань і береться за справу. Не все в ньому так невинно, як у її однолітків. Але лише тому, що вона багато в чому на них не схожа. А ще тому, що їй потрібно встигнути все зараз! «Поки я жива» — чесний, сміливий і неймовірно життєстверджувальний роман.

5. Дуглас Адамс — Автостопом по Галактиці 
Строката компанія вільних мандрівників колесить від зірки до зірки в пошуках радості, спокою і коктейлю «Пангалактичний Гризлодер» — але невідомі сили по два рази на день нав’язують їм різноманітні високі місії з порятунку всього живого від різних мерзотників і психопатів. То з саркастичною усмішкою, то з меланхолійною посмішкою Адамс розмірковує про Сенс Життя, Всесвіт і Всього Решту.

6. Ерленд Лу — Наївно. Супер 
Роман «Наївно. Супер» — найвідоміша його книга, написана від імені тридцятирічного героя, який переживає «кризу середини життя», — переведений вже на дюжину мов і скрізь, в тому числі і в Росії, який зустріли з захватом. Ця чарівна і іронічно-стримана річ, те саме що хороший примітивний, «наївний» живопис — на перший погляд просто і смішно, вдивіться — розумно і зворушливо, і деталі, при загальній уявній простоті, виписані точно і майстерно.

7. Елізабет Гілберт — Їсти, молитися, кохати 
До тридцяти років у Елізабет Гілберт було все, що може бажати сучасна, освічена, амбітна жінка, — чоловік, заміський будинок, успішна кар’єра, але переживши розлучення, депресію і чергову любовну невдачу, вона розуміє, що всі її колишні уявлення про себе були помилковими.
Щоб знову знайти себе, Елізабет вирішується на радикальний крок: продає все, чим володіє, розлучається з усіма, кого любила, і відправляється в кругосвітню подорож. На цілий рік. У повній самоті … Їсти, молитися, ЛЮБИТИ — це книга про те, як можна знайти радість там, де не чекаєш, і як не потрібно шукати щастя там, де його не буде. За визначенням.

8. Фенні Флег — Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» 
Якщо наблизити цей томик до вуха, то напевно можна почути чийсь сміх, плач, розмови, шум поїзду, шелест листя, дзенькіт виделок і ложок. Прислухайтеся до звуків, що пробиваються через обкладинку, і ви дізнаєтеся про історію одного маленького американського містечка, в якому, як і всюди в світі, переплелися любов і біль, страхи і надії, дружба і ненависть. Історія ця буде розказана з такою щирістю, що запам’ятається на довгі роки, і роман Фенні Флегг стане однією з найулюбленіших книжок.

9. Рей Бредбері — Ліки від меланхолії 
«Коли все втрачено, залишається надія», — стверджує герой одного з оповідань Рея Бредбері. І ці слова могли б стати епіграфом до всього збірника «Ліки від меланхолії», на сторінках якого завжди знайдеться місце для сумних посмішок і добрих чудес.

I
Загрузка ...