9 причин, чому шовковиця — абсолютно унікальна ягода

Джерело корисних речовин!

Шовковиця — це дерево з роду листяних, яке росте в помірному кліматі по всьому світу. Вважається, що походження шовковиці — Китай.

Плоди шовковиці високо цінуються за їх унікальний смак і вражаючий склад поживних речовин. Колір плодів залежить від віку дерева — змінюється з білого або зеленого на рожевий або червоний, і, в кінцевому підсумку, стає темно-фіолетовим або навіть чорним.

Структура шовковиці дуже схожа на структуру ожини. Технічно шовковиця — це не окремий плід. Кожна шовковиця являє собою жменю плодів, концентрично розташованих навколо центральної осі. У чому ж користь шовковиці?

1. Запобігає рак.

Шовковиця містить велику кількість антоціанів, кверцетин і кемпферол, які допомагають боротися з вільними радикалами в організмі. І має багато переваг, таких як уповільнення старіння, зменшення ризику ішемічної хвороби серця, попередження дефіциту кровообігу мозку, запобігання раку (лейкемії, раку молочної залози, раку товстої кишки), зменшення проявів алергії.

2. Зменшує ризик серцевих захворювань.

Крім того, кверцетин і кемпферол також можуть допомогти знизити ризик серцевих захворювань і гіпертонії. Допомагають зробити кровоносні судини сильними, забезпечують гарний кровообіг, запобігають кров’яних згустків в кровоносних судинах. А також запобігають поглинання цукру в тонкій кишці.

3. Зменшує кількість «поганого» холестерину в крові.

Шовковиця містить дезоксиножириміцин. Він знижує рівень цукру в крові за допомогою ГАМК (GABA), допомагає знизити артеріальний тиск, а також містить фітостероли, які можуть допомогти знизити рівень холестерину в крові

4. Зміцнює здоров’я очей.

Шовковиця допомагає втамувати спрагу, зволожує і збагачує тіло. Екстракт кореня шовковиці заспокоює подразнену шкіру. Шовковиця містить зеаксантин, який допомагає зменшити окислювальний стрес в клітинах, які формують очі. Каротиноїди, присутні в шовковиці, допомагають запобігти катаракті і дегенерацію жовтої плями.

5. Бореться з запаленнями.

Наявність ресвератрола в шовковиці забезпечує їй протизапальні властивості. Шовковиця також містить антоціани, які допомагають запобігти запалення. Іноді плоди навіть використовуються в якості природної альтернативи алопатичним протизапальним препаратам.

Згідно з дослідженням Університету Пердью, шовковиця використовувалася в китайській трав’яній медицині протягом століть для лікування артриту.

6. Зменшує прояви застуди.

Шовковиця містить велику кількість вітаміну С. Він допомагає запобігти застуді, алергії, туберкульозу, хвороби легенів, вірусів і допомагає зміцнити імунну систему організму. Біла шовковиця також вважається в’язким, бактерицидним і тонізуючим засобом.

7. Купірує менструальні спазми.

Шовковиця містить вітамін В6, який допомагає живити кров, печінку і нирки, і зменшує менструальні болі. 

8. Покращує стан крові.

Шовковиця містить велику кількість фолієвої кислоти, яка стимулює ріст клітин спинного і головного мозку. Також вона допомагає запобігти анемію. 

9. Запобігає недоумство.

Дослідження показали, що екстракт шовковиці має захисну дію на нервову систему. Шовковиця зміцнює мозок, зберігаючи його молодим і бадьорим. Вона також забезпечує потреби мозку в кальції і поживних речовинах.

А ви часто їсте шовковицю?

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: