9 причин того, чому вам постійно не вистачає грошей

Напевне, вам усім знайоме відчуття, коли заплановано стільки витрат, а в гаманці вітер свище. Не стосується це тільки мільйонерів. Вони про такі дрібниці навіть не думають. Тож і я нерідко змушена відмовляти собі багато в чому, щоб назбирати на мрію.

Довго мізкувала, чому з нами так трапляється і хто в цьому винен. А дійти логічних висновків мені допомогли спеціалісти, які сформували 9 причин нашого з вами зубожіння.

І мовити будемо не про забобони чи скупість, а про цілком очевидні речі, які ми чомусь ніколи не помічаємо. 

  1.  Ви не вмієте тратити

Це дуже дивно, але до, певною мірою, марнотратних людей гроші якимось дивом повертаються значно швидше, аніж до скнар. Тож економити на всьому – це не завжди хороший варіант. Можливо, усе пов’язано з ефектом, коли, легко відпустивши, ми так само легко отримуємо щось на заміну.

Фінансам, як і людям, потрібен рух. Тож візьмімо за звичку правило: більше грошей піде – більше повернеться.

  1. Віра в забобони

Гроші з неба справді не падають Ніхто вам їх не принесе, якщо ви задобрите якогось домовика чи запалите свічку в церкві. Достаток дається тільки завдяки важкій праці.

  1. Знайте собі ціну

У сучасному світі безплатний навіть сир, що в мишоловці не буде, тож і вам слід цінувати власні здібності та вміння. Зробили комусь послугу – назвіть суму. Безкоштовна робота псує грошову карму, тож не спускайте сили на вітер.

Не варто продавати власні час та знання задарма. Тож відділяйте фінансові відносини від особистих.

  1. Багатий? Значить, краде!

Ми дуже сильно звикли до різноманітних стереотипів і намагаємося їм підкорятися. Тож у голові живе думка: якщо розбагатію, усі вважатимуть, що я все це точно вкрав, когось обдурив і таке інше. Ви ж не раз розуміли, що вам незручно брати гроші за якусь послугу? Досить. Передусім, зрозумійте, що все в цьому світі має свою ціну.  Друге: вас не повинні оточувати невдахи та токсичні люди. Вони тільки обмежуватимуть ваш потенціал та можливості, а заразом позбавлятимуть заробітку. 

Пошепки

  1. Гроші псують людей

Ще один стереотип, через який ми не можемо робити те, що нам хочеться і на що ми здатні. Припиніть себе недооцінювати.

  1.  Кредити 

Ніщо не обходиться людині та дорого, як зичити в когось гроші. Особливо, якщо йдеться про кредит. Так ви тільки втратите більше, ніж могли б отримати. Живіть на суму, яку ви заробляєте.

  1. Почніть вчитися

Знаємо, що відпочивати дуже приємно, а ось працювати зовсім не хочеться. Особливо, якщо потрібно прокидатися рано і віддаватися на повну. Але, на жаль, за відпочинок гроші не платять.

Саморозвиток має бути в пріоритеті завжди. Щоб щось отримати, потрібно щось віддати. 

  1. Занадто багато мрієте

Не варто концентруватися тільки на одному. Якщо ви зациклитеся на грошах і не будете бачити нічого, окрім них, у вас нічого не вийде. Чим більше ми чогось хочемо, тим дальше воно від нас стає. Відпустіть. Просто працюйте в міру своїх можливостей, а результат сам прийде до вас.  Також гроші не люблять виснажених людей. Варто вірити, але не жити манією. 

  1. Плануйте бюджет

Стежте за витратами. Не контролюйте їх, а саме стежте. Нехай ви витратите більше грошей, однак купите щось якісне, аніж віддасте все за непотріб. На собі не варто економити. Однак тратити все потрібно з розумом. Також не затягуйте з оплатою рахунків, щоб не втрапити у борги й не переплатити зверху. 

Отож. тепер ви знаєте, чому у вашому гаманці може бракнути грошей. Якщо зрозуміли, що якийсь із пунктів цілком вам підходить, то рекомендуємо задуматися і спробувати дещо іншу модель поведінки.

А вам завжди на все вистачає грошей?

Чи знайшли себе у якомусь із пунктів?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector