9 секретів для початківців автомобілістів. Цьому не вчать в автошколі!

Щоб отримати водійські права, потрібно вивчити деякі правила, правильно себе вести і дотримуватися всіх обмежень, передбачених законом. На жаль, багато з цього забувається при першому ж самостійному виїзді на дорогу … Ці прості трюки допоможуть вам почувати себе за кермом набагато впевненіше!

Правильне розташування бічних дзеркал

Якщо бічні дзеркала розташовані неправильно — ви не зможете спостерігати за частиною дороги. Для того, щоб усунути сліпі зони, регулюйте дзеркала до тих пір, поки вони не будуть повністю орієнтовані на дорогу (ви повинні бачити позаду машину, яка їде!).

Звикніть до машини

Якщо ви недавно отримали права або у вас був автомобіль іншого розміру, вам потрібно навчитися відчувати габарити. Зробіть таку вправу: покладіть на асфальт пластикову пляшку без пробки (або інший безпечний предмет) і акуратно наїдьте на неї колесом до характерного звуку. Ця вправа допоможе вам звикнути до габаритів машини.

Ідеальна парковка

У разі перпендикулярної парковки, щоб уникнути тертя бампера об тротуар, потрібно орієнтуватися по дзеркалу: його нижня сторона відповідає кромці тротуару.

У разі паралельного паркування, щоб уникнути тертя коліс об бордюр, прикріпіть біля основи вітрового скла шматочок клейкої стрічки так, щоб він відповідав лінії тротуару. Це допоможе не псувати гуму.

Правильно проїдьте через калюжу

Якщо перед вами знаходиться калюжа, перед нею потрібно уповільнити швидкість, але не можна цього робити коли машина вже в воді. Якщо ви занадто швидко в’їхали в калюжу, є ризик, що вода потрапить в паливну систему двигуна, і автомобіль зупиниться. Крім того, існує небезпека аквапланування, що робить автомобіль некерованим через втрату зчеплення з дорогою.

Проїжджаючи через велику калюжу не слід швидко сповільнювати хід. Натискайте на педаль гальма кілька разів, оскільки механічне тертя викликає нагрів, який висушує воду.

Слідкуйте за маневрами високих транспортних засобів

Не дивіться тільки на транспортні засоби, що рухаються попереду вас. Зверніть увагу на маневри високих автомобілів, таких як вантажівки і автобуси. Їх водії краще бачать дорогу і можуть знати причини блокування трафіку. Щоб перебудуватися для подолання перешкоди, уважно стежте за їх маневрами.

Правильно розташуйте дзеркало заднього виду

Не всі водії знають, що дзеркала оснащені двома режимами, які можуть бути обрані в залежності від часу доби. Зокрема, є нічна позиція, яка дозволяє уникнути засліплення фарами автомобіля, що їде позаду.

Використання ручного гальма

Недавнім учням автошкіл напевно знайоме правило, що при парковці потрібно використовувати ручник. Але взимку велика ймовірність того, що він просто примерзне. Тому в холодну пору року краще залишати машину на передачі або в режимі паркінгу (для автоматичних трансмісій).

Якщо попереду автомобіль сповільнюється

Якщо ви перебуваєте на багатосмуговій проїздній частині або на ділянці дороги, на якій можна зробити обгін — запам’ятайте одне правило. Якщо автомобіль, розташований попереду вас або збоку, гальмує, не поспішайте його обганяти. Він міг уповільнити рух через людину, що з’явилася на дорозі, через тварину або якусь іншу перешкоду. При обгоні можна легко створити аварійну ситуацію на дорозі.

Не намагайтеся повернути колеса під час очікування повороту

Коли ви перебуваєте на дорозі, і вам потрібно зробити лівий поворот, здається цілком природним повернути колеса вліво і очікувати моменту, щоб можна було їхати. Але це невірно. Ситуації на дорозі бувають різні, і в разі раптового удару ззаду вашу машину неминуче винесе на зустрічну смугу. Тому дуже важливо тримати колеса прямо і повертати їх тільки тоді, коли настає відповідний момент.

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: