А чи знали ви чому віник в хаті має стояти завжди «догори ногами» ??

 Зазвичай люди ставлять віник ручкою вгору, адже тоді не бруднитимуться стіни. Проте, в народі кажуть, що ручка віника має бути спрямована вниз.

Існує народна прикмета що, таке положення віника захищає від негараздів  та будь-яких неприємностей. Люди вірять, що це відганяє хвороби. Саме такий спосіб зберігання віника означає бажання забезпечити безпеку та добробут для всієї родини. 

Пошепки

Крім того, кажуть, що не тільки положення віника має значення. За повір’ям, в хаті має бути єдина мітла. Якщо є два чи більше, це може призвести до фінансових проблем та особистого лиха. Також існує думка, що нового віника краще не купувати, поки не викинули старого — це символізує прощання з минулим перед придбанням нового.

Люди вірять ще й у те, що коли приходить час замітати цією мітлою, краще це до кухні, а не до виходу з хати. Оскільки це допоможе забезпечить здоров’я усій родині та вбереже від будь-яких негараздів.

Отже, те, як і де розміщують віник у домі, має велике символічне значення та відображає бажання зберегти гармонію та захистити оселю. А як віник ставите ви? Чи вірите у такі народні прикмети?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Soffi
Adblock
detector