Моя донька завжди була щедрою дівчинкою. Вони з дитинства ділилася солодощами, а у зрілому віці допомагала мені навіть матеріально.
Спочатку я не брала від неї грошей, адже моєї зарплатні вистачало на прожиття. Однак все змінилося, коли я вийшла на пенсію.
Держава мені дає 2 тисячі гривень, з яких одна половина йде на оплату комуналки, а друга – на продукти.
Харчуюся я скромно. В раціоні переважають каші та овочеві супи. Організм так довго не протягне.
Медикаменти, які мені виписав лікар, я більше не курую, бо просто не маю за що. Не можу залишитися без хліба, але з таблетками.
Моя дочка минулого року вдруге вийшла заміж. Вони з чоловіком живуть в Києві, мають машину і квартиру, щоправда, ще виплачують за неї кредит. Цього літа їздили на відпочинок за кордон. Дочка присилала фотографії з Туреччини.
Ми з нею підтримуємо зв’язок і вона завжди цікавиться, як у мене справи.
Я не хотіла її засмучувати або тривожити, тому довгий час обманювала, що у мене все добре. То курку смажену їм, то сік апельсиновий п’ю. Хоча насправді вже й забула як ті продукти виглядають.
А дочка вірила у всі мої байки. Вона ж знає, які зараз ціни в магазинах, а пенсія в мене мізерна…
Нещодавно я не витримала і попросила в неї допомоги. Думаю, може заморожу трохи овочів на зиму поки сезон і тапочки нові куплю, бо від старих вже й сліду не залишилося.
Дочка одразу погодилася і вже наступного дня скинула мені гроші. На карточку прийшло 100 гривень.
Та хіба це допомога? У Києві чашка кави стільки коштує! Я б відіслала ці гроші їй назад, але, на жаль, не вмію користуватися Інтернетом.
Ввечері вона подзвонила і запитала, чи прийшли гроші. Я спокійно їй подякувала, поклала трубку і розплакалася.
Це був перший і останній раз, коли я в неї щось попросила. Якщо сама не здогадається допомогти матері, тоді я й далі буду розказувати про те, що їм кожного дня м’ясо.
Можливо, вона справді не знає, які в нас ціни і думає, що тут все даром роздають. То хай приїде і загляне в холодильник до матері…