– А нащо вам хата? Ви ж у Польщі жити хочете! – Сестра таку свиню мені підставила, зовсім совість втратила

Я завжди знала, що моя сестра Оксана специфічна людина. Та все ж думала, що ми близькі, і якщо в житті станеться якась біда – вона неодмінно підтримає.

Оксана старша за мене на шість років. І заміж вона вийшла досить рано, всього в 19 років. Я тоді ще в школі навчалась, тож зовсім не була проти, що мама віддала їй з чоловіком стару бабину хату. Батьки навіть заощадження свої дали молодим, аби ті якісний ремонт зробили.

Я ж закінчила школу й поїхала на навчання. Заміж зовсім не поспішала. Та й не приховувала того, що в село повертатися не хочу. А мама завжди запевняла:

 – От сестрі віддали бабину хату, а тобі наша буде. Навіть якщо жити в місті будеш, сюди приїжджатимеш, як на дачу, відпочивати.

Такий варіант мені подобався, адже я любила мамин будинок, затишно в ньому і спокійно. 

Доки я закінчила навчання, Оксана вже трьох дітей народила. А старшому вже 10 років виповнилося. Я завжди їм з міста гостинці привозила. 

Сама ж зустріла своє кохання лише у 26 років. Богдан був цікавим і розумним хлопцем, займався ремонтом комп’ютерної техніки. Та після народження нашого первістка чоловік вирішив поїхати до Польщі, він страшенно переймався, що в нас немає власного житла, хотів заробити.

Все було добре, час від часу ми приїжджали до нього. Та раптом почалась війна. Тоді ми прийняли важливе рішення – зібралися й поїхали до нашого татка. Згодом я влаштувала сина в дитсадок, сама ж знайшла роботу. Нам подобалось життя у Варшаві, неодноразово розповідала сестрі, що можливо ми там і залишимось. 

Пошепки

Влітку ми з сином приїхали в гості до бабусі. І раптом я дізналась новину. Мама переписала свою хату на Оксану. Такого я не очікувала. Виявилось, сестра вже давно обробляла неньку. От і вмовила. Я вирішила поговорити з мамою:

 – А як же твоя обіцянка, що хата моя буде?

 – А нащо вона тобі? Ви ж у Польщі?

 – Ми ще не вирішили. І завжди приємно було знати, що буде свій куточок вдома. Врешті, це не справедливо!

 – В Оксани вже син дорослий. Крім того, ти поїдеш, а хто нас доглядатиме? Невже ти не розумієш. Оксана образиться і нам самим доведеться віку доживати.

 – Я б щось вигадала. Мали хоча б розповісти це, а не переписувати хату в мене за спиною.

Так прикро було. Наступного ж дня я зібрала дитину і ми поїхали назад до Варшави. Не знаю як надалі спілкуватися з мамою і сестрою.

Невже це справедливо? Як мені пробачити мамі?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector