А якщо вона помре? Куди ти потім? Тобі ще сина на ноги піднімати потрібно!

Я вийшла заміж досить рано по великій любові. Жили ми спокійно, без сварок і скандалів. З самого початку не обтяжували рідних і переїхали на орендовану квартиру. Потім трохи назбирали грошей і взяли іпотеку. Три роки не доїдали, не допивали, але виплатили в три рази швидше від зазначеного терміну. 

Чоловік завжди мені в усьому допомагав. У нас підростав син Діма. Більше дітей ми поки не планували. Я ходила на роботу, займалася з сином уроками, у вільний час малювала. Чоловік зрідка зустрічався з друзями і ходив до лазні. Одним словом, все як у всіх.

Свекрусі я не грубіянила, в наших проблемах її не звинувачувала. Так я була вихована. Всі ми розбиралися між собою. Посварилися – помирилися. Свекруха мені нічого ніколи поганого не говорила. Відносини у нас були поважні й рівні.

І раптом почала я відчувати якесь нездужання. Все складніше мені було вставати з ліжка, все важче працювати. Приходила додому і падала овочем на ліжко. Дуже сильно схудла, під очима синці …

Чоловік спочатку списував все на втому. Постійно допомагав по дому, готував їсти і мив посуд. Потім він уже починав злитися, зустрічаючи кожен день повну раковину посуду.

– Давай сходимо до лікаря! З тобою щось не так … – розгублено запропонував він мені в один прекрасний день. І я пішла. Спочатку грішили на щитоподібну залозу. Але вона була здорова. Я здавала все більше і більше аналізів, але всі вони нічого не могли прояснити в моїй ситуації.

І раптом напрямок до онколога. Було дуже страшно. Я сиділа на прийомі, судомно стискаючи пальці. А старий лікар намагався пояснити мені, що ще не все безнадійно.

Почалося моє лікування. Тривале. Дороге. Чоловік всіляко підтримував, допомагав. Свекруха часто забирала внука до себе. Я почала боротися. Ліки не допомагали. Через хіміотерапію я втратила своє шикарне волосся, вії та брови.

З кожним днем ​​чоловік все далі віддалявся від мене. Він продовжував мені допомагати, але це був зовсім чужий мені чоловік, який жив своїм життям. Лікування не допомагало. Я танула на очах.

В один прекрасний день лікар запропонував мені вихід. Лікування за такою методикою було дуже дороге. Майже стільки ж коштувала наша двокімнатна квартира в центрі. І, найжахливіше, що воно не давало ніяких гарантій. Я могла пролікуватися і після цього померти …

Я прийшла додому і почала радитися з чоловіком. Той довго і пильно на мене дивився, а потім сказав:

– Значить будемо продавати! – і опустив голову.

Раптом в нашу розмову втрутилася свекруха.

– Так що це таке? Ти, що з глузду з’їхав? А якщо вона помре? Куди ти потім? Тобі ще сина піднімати потрібно! А якщо навіть виживе? Що ви всією юрмою до мене переїдете? Ні! Думайте головою! Обидва!

Пошепки

Ось вона і відкрила своє справжнє обличчя. Скільки років приховувала його … Напевно, свекруха вже і хусточку чорну приготувала. Мабуть, чекає моєї смерті більше всіх.

Я прожогом вилетіла з квартири і пішла в парк. Там мене, розгублену і нещасну, застав телефонний дзвінок брата. Ми були зведеними – один батько і різні матері. Але його мама померла ще тоді, коли Славіку було п’ять років. Після цього його батько одружився з моєю матір’ю і з’явилася я.

Ми ніколи особливо не дружили. Може, вся справа була в різниці у віці, а може через його дитячу образу, що у мене мати є, а у нього немає. Хоча моя мама намагалася всім догодити Славіку, і він дуже трепетно ​​до неї ставився. Після смерті батьків ми спокійно продали будинок і розділили гроші навпіл.

– Ти чого ревеш? Я зараз приїду! – сказав Слава і кинув трубку. Через пів години я вже сиділа на його кухні і ридала.

– Чого ти впадаєш у відчай? – здивовано запитала Рита, дружина Слави. – Може лікування якраз і допоможе! Славіку, давай квартиру виставляти на продаж. Треба сестру твою рятувати!

Я рот відкрила від здивування. Рідний чоловік і свекруха не захотіли мене рятувати, а зовсім стороння людина з півслова погодилася. Поки я сиділа в шоковому стані, Рита вже розмістила оголошення.

– А де ж ви жити будете? – запитала я.

– Ми поки на орендовану підемо. Потім іпотеку візьмемо! Ти головне одужуй і ні про що не турбуйся! Ми здорові – на нову квартиру заробимо, а тобі сили потрібні боротися!

Я проплакала всю ніч. У мене починалося нове життя. Завдяки моєму зведеному брату, який виявився навіть найріднішим.

Квартиру мої родичі швидко продали. Лікування мені дійсно допомогло. Всі гроші, що залишилися я віддала назад Славіку. Він зміг взяти на них іпотеку. Зараз я з сином живу у … тещі мого брата. Аліна Василівна виявилася дуже приємною жінкою. Вона відноситься до нас, як до рідних.

З чоловіком я розлучаюся. Побачивши мене через пів року після початку лікування, він запропонував почати все спочатку.

– А якщо хвороба повернеться? Що тоді? Ти ж дав мені зрозуміти, що тобі і твоїй мамі потрібна тільки здорова дружина – різко відповіла я.

Рита допомогла влаштуватись мені до себе на фірму. Я хочу швидше продати злощасну квартиру, нажиту в шлюбі, і взяти собі щось своє. Брат і невістка навідріз відмовилися приймати у мене гроші назад.

Моє горе дуже згуртувало нас. Тепер я знаю, хто моя справжня сім’я.

Що ви думаєте про такий благородний вчинок Рити та Славіка?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector