Актуальна інструкція лікаря Комаровського у боротьбі з вірусами: що потрібно знати кожному

Застуда та грип може потурбувати в будь-який період, неважливо чи це зима, чи літо, а от хворіти не хоче ніхто. Тому для вас ми підготували важливу інформацію про те, як врятувати себе від застуди та грипу, яку розповів відомий лікар Євген Комаровський у власній статті. Тут зверніть увагу на те, що профілактика та лікування не залежить від виду вірусу! Якщо це вірусне захворювання передається повітряно-крапельним шляхом та вражає органи дихання, дотримуйтеся наступних рекомендацій!

Профілактика вірусних захворювань

Найдієвішою профілактикою будь-якого вірусного захворювання є щеплення, і якщо у вас є можливість його зробити – не зволікайте. В сучасному світі наявні вакцини від більшості типів грипу, і саме вони можуть врятувати вас навіть під час складної епідеміологічної ситуації. Ніякі народні методи та альтернативна медицина не стоїть поруч з нашим імунітетом, який виробляється внаслідок вакцинації. Ні цибуля, ні імбир, ні лимон не є ліками, проти хвороби може боротися лише наш організм, а різноманітні нетрадиційні методи лише заспокоюють нашу ментальну потребу. 

Якщо ви не хочете захворіти – зменшіть контакт з іншими людьми, адже віруси передаються саме від одної людини до іншої. Якщо вам потрібно проїхати декілька зупинок, то краще вийдіть раніше і пройдіть їх пішки – краще рішення. Не потрібно бігати в місця скупчення людей, щоразу, як у вас закінчується хліб чи сіль, краще ходіть в супермаркет якомога рідше, однак робіть запаси. 

Не уникайте носіння маски – це дійсно мудро, особливо, якщо її носить більшість людей. Однак носіння маски не є панацеєю від всіх захворювань, це всього лиш бар’єр, через який вірусам важче потрапити з одного організму в інший. До того не забувайте, що маски також потрібно змінювати. 

Якщо людина хвора, то її руки є такі ж небезпечні, як і рот, і ніс, адже ми постійно торкаємося обличчя, позіхаємо, і мікрокраплі слини розпорошуються на поверхні шкіри. От поздоровалися ви за руку з хворих на ГРВІ, і вже є велика ймовірність того, що ви теж будете хворі. Саме тому лікарі постійно закликають людей мити руки, чим частіше, тим краще. 

Провітрюйте приміщення, у якому перебуваєте, адже тепле нерухоме повітря – ідеальне середовище для перебування вірусів, який тільки ви відчиняєте вікно й в кімнату надходить прохолодне вологе повітря – віруси руйнуються. Найкраще середовище, яке потрібно підтримувати:  температура — близько 20 ° С, вологість — 50-70%. Не забувайте так про прогулянки, на свіжому повітрі без контакту з людьми ви практично не зможете нічим заразитися.

Слідкуйте за станом слизових оболонок, адже коли вони надто сухі, вірусам значно легше потрапити в організм. Для зволоженням можна купити в аптеці готовий сольовий розчин або приготувати його самостійно (1 ч. л. Звичайної кухонної солі на 1 л кип’яченої води).

Пошепки

Правила лікування

Якщо ви захворіли – одразу одягніться тепло, за таких умов організму буде значно легше боротися з вірусами. А от повітря в кімнаті має бути холодним та вологим, тому слід часто провітрювати приміщення. Коли хворіє хтось з ваших близьких – не змушуйте його їсти, краще давайте більше пити – рідина повинна відповідати температурі тіла, використовуйте для цього компоти, морси, чай, відвари родзинок, кураги. Найкращим варіантом для пиття є спеціальні розчини для регідратації (регідрон, Хумана електроліт, гастролі, нормогідрон і т. д.)

Якщо у вас вражені лише верхні дихальні шляхи (ніс, гортань), то не потрібно вживати відхаркувальні засоби, лікування ними проводиться лише під час бронхітів, пневмонії і лише за призначенням лікаря. Не вживайте антибіотики під час вірусних інфекцій – вони будуть просто неефективними, лише навпаки понижують імунітет і підвищують рівень виникнення ускладнень. Запам’ятайте, що противірусні препарати також є ліками з недоведеною ефективністю. 

Коли потрібен лікар

Насправді лікар потрібен під час будь-якого захворювання, але це не завжди реально. Просто запам’ятайте ситуації, коли лікар є просто обов’язковим: 

  • підвищена температура тіла на сьомий день хвороби;
  • погіршення після поліпшення;
  • виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ;
  • відсутність поліпшень на четвертий день хвороби;
  • посилення кашлю, зниження його продуктивності;
  • глибокий вдих призводить до нападу кашлю;
  • поява ізольовано або в поєднанні блідості шкіри, спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень;
  • при підвищенні температури тіла не допомагають або ж ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

Коли потрібно викликати лікаря терміново:

  • втрата свідомості;
  • судоми;
  • ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря);
  • інтенсивний біль в будь-якій частині тіла;
  • помірний біль в горлі за відсутності нежиті (біль в горлі + сухий ніс — найпоширеніші ознаки ангіни, її лікування проводиться антибіотиками під наглядом лікаря);
  • блювота в поєднанні з головним болем;
  • набряклість шиї;
  • висип, яка не зникає при натисканні на неї;
  • температура тіла вище 39 ° С, яка не понижується після вживання жарознижуючих препаратів.

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Чи була корисною для Вас ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector