Алкоголь, зайві кілограми і кава допоможуть вам дожити до 100 років

Гадаєте, пити за здоров’я та довголіття — повний абсурд? Зовсім ні, і справа не в самонавіюванні.

Вчені встановили, що спиртне — це один із способів дожити до 90 років. Причому за ефективністю він перевершує регулярні заняття спортом.

В ході 15-річного дослідження під назвою 90+ група лікарів на чолі з невропатологом Клод Кавас і доктором медичних наук Марією Коррадо спостерігали за людьми похилого віку, намагаючись з’ясувати, який спосіб життя, звички і харчові переваги допомагають подолати рубіж довголіття.

Деякі висновки досить несподівані.

Алкоголь виявився справжнім еліксиром довголіття, якщо вживати його помірно. 2 келихи пива або вина в день скорочують ризик передчасної смерті на 18%, тоді як щоденні заняття спортом протягом 15-45 хвилин тільки на 11%.

На щорічних зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки Кавас зазначила, що поки не може пояснити причини цього феномену.

Як не дивно, пара зайвих кілограмів теж грає на руку тим, хто хоче побачити праправнуків. Ризик померти, не доживши до 90-річного ювілею, у 70-річних людей з невеликим надлишком ваги (мова не йде про ожиріння) на 3% менше, ніж у їх струнких однолітків.

Кава — ще один еліксир довголіття. Дві чашки ароматного напою в день на 10% скорочують вірогідність ранньої смерті.

Ну і, нарешті, хобі: ті, хто на старості років має захоплення і приділяє йому мінімум 2 години на день, стають довгожителями на 21% частіше. Завжди можна присвятити себе, скажімо, йозі або олімпійському виду спорту.

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: