Андрути – десерт справжніх ласунів! Цікаві комбінації начинок ТУТ

Чи знаєте ви, що таке андрути? Перш ніж готувати, слід бути обізнаними в історії цього десерту. 

Один австрійський спадкоємець знаменитого кондитера, придумав свій торт ще у 1880-х роках у Відні. Рецепт його торта це 5 оплаток-вафель перекладених кавово-горіховим кремом.

Також десь в 1850 році в записниках господинь з’являються польські “андрути калішські”. Відомо, що львівські андрути теж десь середина 19 століття.

Чи поляки перейняли рецепт в австрійського кондитера, чи в той самий період придумали щось схоже — невідомо.

Польські “Andruty kaliskie” мають в основі гладкі оплаткові коржі, майже ідентичні, як “Пішінґер”.

За етимологією слово “andrót” – походить з німецької, що означає без рум’янцю. Тобто йде мова про білі облаткові листки, підсушені та не присмажені.

Існує безліч переписів та рецептів андрут. Зокрема, це стосується львівських андрутів. Бо львівські господині брали класичний перепис і додавали чогось свого, тому андрути виходили інші. 

Найважливіше в андрутах це хрумкість. Треба, щоб вафлі не розмокали від крему. Тому, крем зазвичай роблять масляний із додаванням вареного згущеного молока. Крім того, додають мелені горіхи, какао, зефір, безе, мармелад, кокосовий крем, каву, коньяк, різноманітні фруктові варення.

Пошепки

Якщо вам набрид класичний рецепт перемащених вафель, тоді пропонуємо спробувати інші комбінації.

  1. 3 шари масляно-згущено-кавового крему + 3 шари абрикосового варення, вимішаного з  горіхом + 3 шари масляно-згущено-кавового.  Верх і боки обмазати кремом і обсипати дрібно тертими горіхами.
  2. 3 шари масляно-згущеного крему з чаркою коньяку + 3 шари розтертого зефіру + 3 шари масляно-шоколадного крему. Верх і боки обмазати кремом і обсипати подрібненим безе.
  3. Вафлі перемащуємо масляно-цитриновим кремом, в який вмішали дрібно нарізаний кольоровий мармелад.
  4. Перемащуємо “через раз” шоколадним  і кокосовим кремами, верх і боки – будь-яким з них, і обсипаємо кокосовою стружкою.

Ви можете придумати начинку на будь-який смак. Коржі варто потримати під пресом деякий час, щоб вони добре склеїлись. 

А чим перемащуєте андрути ви?

Класичний рецепт андрутів дивіться у ВІДЕО 

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Soffi
Adblock
detector