Бабусі – токсичні! Не дозволяйте їм виховувати ваших дітей! Це зіпсує їм життя

Ваші батьки теж вам постійно кажуть, що ви погано виховуєте дітей? Вітаю в клубі. Мене вже нудить від слів мами “а в наші часи…”, “а ми колись…”.

Зараз, маючи якийсь досвід, я можу сміливо сказати – моя мама з її радянським вихованням зіпсувала мені життя. І тепер, коли вона приходить до мене побавити онуків, я культурно прошу її не втручатись, а бути просто бабусею. 

Скажу чесно, для неньки це ще те випробовування. Вона ж вчителькою все життя працювала і досі переконана, що лише її думка єдина правильна.

 – Чому ти вважаєш, що я погано тебе виховала? В мене тисячі учнів було і з усіх люди вийшли.

 – Бо ти мені не давала вибору. А я не хочу, щоб мої діти були рабами, наче в кайдани сковані стереотипами. Вони мають бути щасливі.

 – Які ж такі стереотипи. Головне дисципліна, навчання і робота!

 – Ні, для мене головне, щоб вони полюбляли своє життя і вірили у власні сили.

 – А хіба ж я тобі цього не давала?

 – Ні, я просто робила те, що ти хотіла і боялась заперечити.

Після цих слів мама страшенно образилась. Згодом я намагалась їй щось пояснити. Розповідала про європейські школи, де вчать жити, надають практичні знання, а не примушують зубрити науку. Та людей старого гарту важко переконати. Тож краще, аби вони просто не втручались у виховання ваших дітей. Вони – токсичні.

Пошепки

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Зараз спробую пояснити, які саме застарілі норми можуть зруйнувати майбутнє вашої дитини:

1. Головне – здобути професію, одну, надійну на все життя. Саме так виховують рабів. Без вибору. Йдеш в університет, а далі до смерті працюєш на одній роботі й страшенно тішишся, що маєш стаж. Та в сучасному світі професії зникають одна за одною. З’являється попит на нових фахівців. Тож значно важливіше – бути пластичними, мати різні скіли, і не боятися змін.

Після школи я вирішила здобути освіту бухгалтера. Та пропрацювавши шість років за професією я збагнула, що ненавиджу цю справу. Та змінити щось не наважувалась, адже вважала, що професія – це раз і назавжди.

2. Гроші треба відкладати й не дай Боже витрачати їх на відпочинок, дорогу техніку чи насолоджуватись життям. До пенсії важливо назбирати чималі заощадження. Та хіба в сучасному світі це актуально? Не варто триматися за паперові купюри. Треба ризикувати, вкладати гроші в бізнес, рухатися далі. Щоб згодом не померти зі своїми заощадженнями, так і не насолодившись життям.

3. Що більше знань і навичок, то краще. Не варто обмежуватись одним фахом. В наші дні варто вчитись щодня, опановувати нові знання, вони неодмінно колись знадобляться. 

4. Треба бути найкращим хай би що. В дитинстві кожна погана оцінка була для мене трагедією. Я страшенно побивалась і зі шкіри лізла, аби бути найкращою. Та зараз така поведінка згубна, позбавляє дитину здатності бути щасливою. 

Насправді дитина має розуміти, що помилки в житті – це нормально, це досвід. І не варто увесь час повторювати малечі, щоб вона думала про майбутнє. Ми зовсім не знаємо, що на нас чекає. Життя може змінитися. Якісь професії зникнуть, інші – з’являться. Головне – вміння пристосовуватись, адекватно сприймати зміни.

Батьки мають любити дітей, допомагати їм, підтримувати у важку хвилину. Та не примушувати гарувати і боятися помилок.

А як вас виховували? Подобаються застарілі методи?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector