Бабуся дала пораду, що робити з грошима! Тепер їх завжди і на все вистачає

Я працюю на нормальній роботі, зарплата у мене середня. Її якраз вистачає на продукти, комуналку і мінімальні покупки чи відпочинок. Якось бабця розповіла мені, як поводиться з грошима і відтоді я й сама не бідую.

Тепер, коли війна я регулярно скидаю кошти на ЗСУ. Хоча кілька років тому мої фінанси не змогли б мені це дозволити.

Бо тоді я жила від зарплати до зарплати. Останній тиждень місяця був  найскладнішим, гроші закінчувалися і доводилось терпіти аж до зарплати. Доводилось інколи брати борги.

Злило те, що нічого зайвого собі дозволити я не могла, хоч і працювала із самого ранку й до пізнього вечора. Прийшла якось до бабусі та почала жалітися їй на це.

Старенька похитала головою і сказала, що знає, як мені допомогти. Згодом вона справді змінила моє ставлення до фінансів.

Іншого дня я знову прийшла до неї. Бачу вона сидить за столом і в блокнот щось записує, поруч лежить купка грошей. Я здивувалася. Збоку на столі ще й калькулятор стоїть – невже фінансисткою на старість літ стала. 

– Привіт, ба! Чим це ви таким цікавим займаєтесь? 

– Привіт! Сідай. Я? Формую бюджет, щоб грошей вистачило на все необхідне. 

Я витріщила очі. Але слова про те, що грошей комусь вистачає навіть з такими мізерними сумами, як пенсія, змусили мене випитати в старенької той секрет. 

– Навчи й мене, бо сама знаєш, як у мене з грошима. 

– Тобі б і справді не завадило дізнатися, як розпоряджатися грошима більш грамотно…Але тут нічого складного. Просто до грошей треба знати підхід,- посміхнулася бабуся.

Пошепки

Запам’ятовуй:

– Коли отримуєш зарплату, діли все на три частини.

Перша — твої основні витрати – найнеобхідніше: продукти, комунальні платежі, побутова хімія. На це йде половина зарплати.

Друга частина – це потрібні речі, які варті уваги: одяг, кухонне начиння, постіль. Тобі вистачить і 30% усіх фінансів.

Третя частина грошей – це заощадження або кошти на незаплановані витрати. Словом, те, що на чорний день зазвичай відкладають. Згодиться 20% доходу.

Спочатку схема звучала дуже складно. Але я все ж таки вирішила спробувати. 

Уже кілька років роблю тільки так, як мене навчила бабуся – з грошима відносини і справді налагодилися.

Зараз у мене куди менше необдуманих витрат, я навчилася визначати, які це речі першої потреби. У мене є трохи заощаджень, тоді як колись з тією ж зарплатою я ледь зводила кінці з кінцями.

Тому вважаю бабусин спосіб дуже дієвим та корисним. Сама не жалію, що користуюся ним, і вам раджу спробувати. 

Важливо вчасно контролювати бажання під час покупок. А таке правило дозволить дотримуватись порядку та відкласти заощадження.

А як ви розпоряджаєтеся грошима?

Діліться порадами, надсилайте їх на пошту [email protected]. Команда наших редакторів поділиться нею з іншими читачами.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

JuliaG
Adblock
detector