Бабуся Марія передчувала свою смерть, тому написала листа… Прочитавши його, плакали усі…

У мене була сусідка в селі —  бабуся Марія. Їй було вже 92 роки, однак досить непогано трималась. Майже до останнього рухалась, щось робила, а без роботи вона сидіти не могла. Чоловік її помер декілька років, відповідно вона жила сама. Її діти та онуки жили в місті й навідували стареньку рідко. 

Пані Марія раніше просила мене відправляти поштою передачки її дітям і я її прохання завжди виконувала. Бабуся мала невеликий город і пильнувала курей, тому домашніми продуктами ділилась з рідними, оскільки сама вона багато не їла. Одного разу мені довелося нести пакунок з яйцями та різними овочами назад з пошти. Дочка пані Марії відмовилась від посилки, мовляв, вони мають що їсти та не потрібно їм нічого відправляти. 

Тоді я запропонувала старенькій роздавати ці продукти в селі тим, хто має багатодітні сім’ї. Тепер усі люди знають бабу Марію, як дуже добру, щедру та працьовиту людину. Однак через деякий час вона почала помітно згасати. Я вирішила зателефонувати її доньці.

– Добрий день, це вас турбує сусідка вашої матері. Річ у тім, що вона погано себе почуває та хоче вас побачити — говорила я.

– Вибачте, у мене немає часу на це. Наступного тижня матиму один вихідний, скажіть їй, що тоді й приїду — відповіла мені жінка.

Пошепки

Здивована відповіддю та навіть не збиралась цього переказувати бабусі. Не хотілося мені її засмучувати. Проте через два дні пані Марії нестало. Усе село її оплакувало та проводжало, а у дітей часу на те не було. Приїхали вони вже після похорону та те, що вони побачили у її хаті змусило усіх ридати.

Увійшовши до будинку бабусі, побачили на столі конверт у якому був лист та гроші. Старенька передчувала свою смерть, тому підготувалась. Вона написала листа своїм дітям і онукам. Там було написано:

“Любі діти та онуки, я вас усіх дуже сильно люблю та дякую Богу за вас щодня! Ось я наскладала трохи грошей і хочу, щоб їх поділили між собою порівну. Мою хату продайте і також все однаково поділіть. Пробачте, якщо я чимось завинила перед вами. Ваша бабуся Марія.” 

Прочитавши слова покійної бабусі, плакали усі. На жаль, перепрошувати чи якось змінити ситуацію вже неможливо, однак кожен зробив для себе якийсь висновок. Я особисто раджу не повторювати таких помилок нікому, щоб потім не картати себе усе життя! А як вважаєте ви?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Soffi
Adblock
detector