Бабуся розповіла, що слід робити з грошима, щоб їх завжди і на все вистачало

Я працюю на непоганій роботі із середньостатистичною зарплатою. Такої зазвичай вистачає тільки на найнеобхідніше. І то з цінами на комуналку часом ледь втискаєшся у фінансові рамки. 

Тож ще кілка років тому я просто жила від зарплати до зарплати. Останній тиждень місяця був для мене найскладнішим. Тоді саме закінчувалися кошти і залишалося просто дотерпіти до зарплати. Часу я навіть просила в борг у друзів. Це дуже сильно втомлювало. Злило те, що нічого зайвого собі дозволити я не могла, хоч і працювала із самого ранку й до пізнього вечора. Прийшла якось до бабусі і почала жалітися їй на це.  Старенька похитала головою і сказала, що знає, як мені допомогти. Згодом вона справді змінила моє ставлення до фінансів.

Отож, тоді я заробляла небагато. Щораз перераховувала ці маленькі суми з надією на те, що цього разу хоча б одна сотня виявиться зайвою. А потім перестала в принципі звертати на суму увагу. І дарма.

Одного дня знову прийшла провідати бабусю. Бачу, а вона сидить за столом і в блокнот щось записує. Я здивувалася. Збоку на столі ще й калькулятор стоїть – невже фінансисткою на старість літ стала. 

Привіталася. Питаю, чим це вона таким цікавим займається.

Вона схвально мені кивнула, запропонувала сісти і каже, що так вона гроші на місяць рахує. Мовляв, бюджет треба сформувати і тільки в такому випадку тобі на все вистачатиме. Вона запевнила, що їй це неабияк помагає.

Я витріщилася на неї. Але слова про те, що грошей комусь вистачає навіть з такими мізерними сумами, як пенсія, змусили мене випитати в старенької той секрет. 

Пошепки

– Навчи й мене, бо сама знаєш, як у мене з грошима. 

– Тобі б і справді не завадило дізнатися, як розпоряджатися грошима більш грамотно…Але тут нічого складного. Просто до грошей треба знати підхід,- посміхнулася бабуся.-  Запам’ятовуй: коли отримуєш зарплату, діли все на три частини. Перша — твої основні витрати. До таких входить найнеобхідніше: продукти, комунальні платежі, побутова хімія. На це йде половина зарплати. Друга частина – це потрібні речі. Кажу не про найнеобхідніше, але варте уваги: одяг, кухонне начиння, постіль. Тобі вистачить і 30% усіх фінансів. Остання, себто, третя частина грошей – це заощадження або кошти на незаплановані витрати. Словом, те, що на чорний день зазвичай відкладають. Згодиться 20% доходу.

Спочатку схема звучала дуже складно. Але я все ж таки вирішила спробувати. 

Уже кілька років роблю тільки так, як мене навчила бабусі – з грошима відносини і справді налагодилися. Зараз у мене куди менше необдуманих витрат, я навчилася визначати, які це речі першої потреби. У мене є трохи заощаджень, тоді як колись з тією ж зарплатою я ледь зводила кінці з кінцями. Тому вважаю бабусин спосіб дуже дієвим та корисним. Сама не жалію, що користуюся ним, і вам раджу спробувати. 

А як ви розпоряджаєтеся грошима?

Вам на все вистачає фінансів?

Від чого доводиться відмовлятися?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector