– Бачиш, мамо, а я тебе попереджала – не переписуй хату на невістку та Володю. – Доню, так я ж не знала, що таке горе у родині може трапитися!

Мій старший брат Володимир залишився жити у селі, повернувся додому після навчання в університеті. Казав, що місто йому не до душі та в хаті спокійніше. Потім одружився, його жінка, до речі, з сусіднього села. 

Я ж після 11 класу вступила до Львова. Мені так сподобалося це місто, от наче закохалася! Тим паче, тут знайшла свою найкращу подругу-одногрупницю Ліду, ми разом ходили на пари, готувалися до екзаменів. До речі, я на всі канікули залишилися в місті, бо вже мала постійну роботу, працювала офіціанткою. 

А ще Ліда познайомила мене зі своїм братом Данилом. І зараз це мій коханий чоловік. Ось так круто змінилося моє життя у Львові. 

І так минуло вже 15 років. Про маму та брата я не забувала, щосуботи приїздила у село, привозила подарунки. Брат з Оленою доглядали маму та вели господарку, а я інколи допомагала фінансово. Наприклад, оплатила матусі операцію в Києві, дала гроші на ремонт кухні та провели опалення до хати. 

Ще минулого року мама зателефонувала до мене, казала, що треба серйозно поговорити:

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

– Ти ж не будеш ображатися на мене?

– За що, мамо? Що трапилося? 

– Я от думаю, що з хатою робити. Ти ж в село не будеш повертатися. А Володька тут постійно крутиться, що ремонтує, майструє. 

– Тобто ти хочеш на нього хату записати, та?

– На нього і на невістку.

– Мамо, я на спадок не буду претендувати, маю квартиру у Львові. Але ти точно хочеш Ольгу провисати в хаті? Не думаєш, що …

– Нічого поганого я не думаю. Документи вже всі готові, завтра поїду до міста. 

Мама наступного дня переписала свою двоповерхову хату на Володю та невістку. Звісно, я не мала нічого проти, розуміла, що братові це житло важливіше. Але щось мене насторожило – наявність Ольги. Ну не знати, що зовиця вигадає. 

І от після того випадку все в родині брата пішло шкереберть. Володя знайшов якусь молоду дівку у столиці, зібрав всі речі та чкурнув до неї. Тільки раз приїхав до села, аби підписати папери на розлучення. 

Пошепки

Мені та іншим родичам Володя нічого не пояснював. Я спершу подумала, що це такий розіграш. Але зараз Володя одружений та вони чекають на малюка. 

А Ольга часу дарма не гаяла, також знайшла заміну Володі. Почала водити до хати чоловіків, все село її обговорювало. 

Мама через стрес почала важко хворіти. У неї з’явилися проблеми з печінкою та нирками, треба купувати дорогі ліки та здавати аналізи. Ольга раз через раз возила маму до лікарні, переважно допомагали сусіди. 

Я про це не знала, поки сусідка, пані Василина не розповіла:

– Твоя мама сама воду тягає, їсти готує, корові сіно носить. А Ольга з Петькою собі шашлики смажить. Ще й змусила її платити порівно за комунальні послуги, уявляєш?! Все село пліткує про походеньки невістки.

Я одразу зателефонувала до колишньої зовиці, аби розібратися в ситуації:

– А я хіба повинна з твоєю мамою няньчитися, як з дитиною малою? 

– Ти живеш у її хаті, треба мати якусь повагу до старої людини.

– Ну якщо ти не забула, то ця хата тепер мені належить! І взагалі, якщо ти так за маму переживаєш, то забирай її до міста, бо тут вона заважає.

Я була шокована від такого нахабства Ольги. Мало того, що влаштувала з хати якийсь бордель, то ще й маму виганяє. 

Телефонувала до брата, просила допомоги. Але Володя сказав, що своїх проблем вистачає і заблокував мій номер. 

Чоловік каже йти до суду та повертати законну частку.:

– Ти її так провчиш. Аби Ольга не сподівалася, що вийде всю хату забрати! 

Я так втомилася з цих сварок. Але розумію, що просто так віддавати житло Ользі не збираюся. Це моя рідна домівка, я там виросла та народилася! 

Головне, аби Ольга маму до інфаркту не довела. Бо інакше я її в могилу сама зажену!

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector