Батько має бути в житті дитини! Це важливо! Та моя невістка цього не розуміє

Стомилась воювати з невісткою. Пів року тому вона розлучилась із сином, щось у них там не складалось. Та я не вірю, що мій Віталік винен, він дуже добра і спокійна людина. Та невістка, вочевидь, вирішила використати дитину, аби відомстити колишньому.

Та хіба ж це правильно? Вона не дозволяє онукові бачитись з сином і навіть мене приймає не радо. Нещодавно я самотужки прийшла до неї, хотіла побачити хлопчика. Сиділа і малювала з ним. Бачу він сім’ю зображає в сердечку. Ось він і ось мама. Я не витримала і спитала:

 – А татко де ж?

 – Його з нами більше немає?

 – Ні, він є, просто живе окремо, він тебе дуже любить.

 – Якби любив мене – не ображав би маму.

 – А чому ти думаєш, що він її ображав?

 – Бо з ним вона завжди плакала, лишень зараз заспокоїлась.

Пошепки

Після цієї розмови я збагнула – невістка навмисно налаштовує дитину проти сина. Але навіщо вона це робить? Він завжди буде його рідним батьком. Не краще, аби в них формувалися гарні стосунки?

Мене бентежило це питання. І якось я натрапила на одну статтю, яку написав відомий європейський психолог. Він пояснював, що саме мати  – є головною людиною в житті дитини й вона відповідає за формування стосунків дитини з батьком. Буде малюк поважати тата чи ні? Стане батько прикладом і авторитетом або навпаки.

Та найгірше відбувається, коли ображена мати починає мститися колишньому, використовуючи дитину, навмисно налаштовує маля проти батька. Не розуміючи, що це згодом стає причиною глибоких серйозних психологічних проблем. Ще гірше, коли з часом мати хоче покарати дитину і каже жахливий вислів “Ти такий, як твій батько”, звичайно в негативному сенсі. 

Малюк підсвідомо намагається дистанціюватись від тата, не розуміючи, що це проти його природи. Він виростає невпевненим в собі, має безліч комплексів, не вміє відстоювати власну думку і захищати свої кордони. А потім, не маючи прикладу здорових стосунків чоловіка і жінки, дитина не здатна будувати власні взаємини з партнером. 

Саме тому, важливо збагнути, що навіть якщо шлюб розпався, не можна забороняти дитині спілкуватися з батьком. Надзвичайно важливо зберегти зв’язок тата з донькою чи сином. Це допоможе виростити особистість з нормальною психікою й уявленнями про світ.

А ви як вважаєте, має право мати забороняти дитині зустрічатись з татом? Як гадаєте, що мені робити?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector