– Батьки прожили разом багато років, а на старість матір вирішила розлучитися! Уявіть собі?- бідкається Кароліна

– Мої батьки прожили разом багато років, а матір вирішила на старості літ розлучитися! Ти можеш собі таке уявити? Звісно, ми з сестрою шоковані від таких новин, – розповідає Кароліна. 

Дмитро Михайлович та Віра Петрівна одружилися ще сорок років тому. З того часу дружина займалася вихованням дітей та домашнім побутом, а матеріальне становище сім’ї її не турбувало. За це відповідав чоловік. Він працював простим водієм, однак був професіоналом своєї справи. Звісно, дозволити собі жити на широку ногу родина не могла, але вони завжди мали все необхідне. Було з чого приготувати їсти, що вдягнути, де жити і на чому їздити. 

– Батько був далеким від хатніх клопотів. Він не міг самостійно розігріти їжу чи запарити чай. Матір завжди турбувалася про нього і намагалася догодити йому. Та й ми зі сестрою не проявляли особливого бажання щось робити. – зізнається Кароліна. – У нас була одна головна господиня, яка перейняла на себе всі обов’язки. 

Діти виросли й переїхали з банківського дому. У кожного з’явилася своя сім’я. Та життя Віри Петрівни не дуже змінилося, адже вона продовжувала бути домогосподаркою і якось мірою служницею для свого чоловіка. Дмитро Михайлович лише поважно сідав за стіл і чекав, коли йому подадуть їжу й прибори. Хочеться води? Сам не встане. А навіщо? Дружина все подасть. Відколи чоловік пішов на пенсію справ у жінки стало вдвічі більше. Раніше вона обслуговувала його лише зранку, а тепер це потрібно було робити протягом дня. 

Тим часом Дмитро Михайлович лише їсть, спить і дивиться телевізор. Він не хоче ні мити посуд, ні витирати пилюку, ні підтримувати порядок. Йому взагалі було байдуже, хто цим займається. У будь-якому разу це не чоловіча справа. 

– Проте вони так живуть вже багато років. Хіба Віра Петрівна раніше не бачила, який у неї ледачий чоловік?

– Мабуть, їй просто надоїло. Вона сказала, що втомилася догоджати батькові. Тим паче сили вже не ті. А чоловік ще більше пригнічує її своїм похмурим настроєм, постійними докорами й критикою. Його нічого не цікавить, окрім улюблених телепередач. І взагалі з ним дуже важко спробувати щось нове, адже батько впертий і консервативний. 

Протягом життя у Віри Петрівни з’явилося багато претензій до чоловіка. Кароліна підтримує свою матір:

– З батьком дійсно не легко, – підтверджує вона. 

Проте її старша сестра не може з цим погодитися:

– Хіба це справедливо? – дивується Вероніка. – Матір була задоволеною, поки тато заробляв гроші і забезпечував її, а тепер він став нестерпним! Він і раніше був злим, похмурим та безініціативним, але чомусь жінка прала йому шкарпетки, готувала їсти, прибирала. Що змінилося, коли він пішов на пенсію?

***

Як вважаєте, чи правильно розлучатися з чоловіком пенсійного віку, який усе життя працював на благо сім’ї? Адже зараз він залишився без грошей, побутових вмінь та хорошого здоров’я. Виходить, що дружина справді дорожила чоловіком, поки отримувала від нього вигоду. 

Чи все ж кожен має право думати про своє благополуччя?

Навіщо жертвувати собою, якщо життя в нас одне? 

Що думаєте з цього приводу? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector