Біль від втрати батьків проходить через кілька етапів: 10 речей, які змінюються після смерті одного з батьків

Ми до цього ніколи не будемо готові. 

Це є справжнім ударом, незалежно від того,  у якому віці ви чи ваші батьки. Це дуже важко звикнути до думки, що тепер ви втратили ту життєву мудрість та енергію, тепло і прихисток, який оберігав вас протягом всього життя. А зараз ви самотні.У будь-якому віці це удар, силу якого ви не можете усвідомити заздалегідь.

Для мене це було особливо важко, бо я втратила батьків буквально за два роки. Матір померла несподівано, а батько пішов слід за мамою через рак.

З мамою у мене були близькі стосунки. Я дзвонила до неї в будь-який момент, коли відчувала в цьому потребу та довіряла їй все. Саме вона мені допомагала подолати безліч перешкод та проблем. 

Поради друзів не працюють. А поради батьків – завжди.

Пройшло вже багато років й я можу сказати одне, що біль від втрати батьків проходить в декілька етапів, але він ніколи не зникне.

Ось 10 речей, яким навчив мене досвід розставання з батьками. Можливо, кому це може допомогти.

1. Я ніколи не ставлю телефон дальше, ніж на 1 метр від мене.  Все це трапилося після смерті матері, яка телефонувала мені перед смертю. Я не чула цього дзвінка, та це був мій останній шанс з нею поговорити. 

2. Думка про смерть батьків фізично мені робила дуже боляче протягом 6 місяців. Мене буквально рвало від болю.

3. Після смерті батьків я майже не спілкуються з далекими родичами. Саме через батьків я підтримувала зв’язок з двоюрідними та троюрідними братами й сестрами.

4. Я розумію, що дуже мало часу давала для спілкування між моїм сином та батьками.  У нас завжди не вистачало часу на приїзд, а зі свого народження він бачив їх не більше 5 разів.

5. Тепер я проводжу свій час розумно: адже в молодості більшість свого дня я була поруч з колегами та друзями. Зараз я б хотіла хоча б на мить повернути можливість проводити час поруч з батьками.

6. Ніколи не засуджуйте своїх батьків. Не засуджуйте своїх батьків, адже коли ви їх втратите, ви зрозумієте, що краще було тримати рот на замку під час сварки. Краще проявляйте до них вдячність та подяку.

7. Рідко хто починає думати про те, що батьки раптово можуть померти. Всі ми дуже зайняті своїми справами. Але з ними потрібно проводити більше часу.  І все-таки: зателефонуйте мамі. Прямо сьогодні.

8. Ніхто ніколи не зрозуміє те, що ви відчуваєте, окрім тих, які самі пережили це горе.

9. Вважається, що час лікує все. Але це не стосується смерті батьків. Навіть через багато років вам буде боляче це усвідомлювати. 

10. Приготуйтеся до того, що ви будете заздрити тим людям, у кого ще живі батьки.

Адже в таких людей є сімейні свята та опора. Моя мама померла ще 10 років тому, а я досі не видаляю її номер з телефонної книги. В мене ніби все ще жевріє надія, що от вона мені зателефонує. 

Смерть моїх батьків назавжди змінила мене і мої погляди на світ. 

Що ви думаєте з цього приводу?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector