Білл Гейтс вважає, що в найближчі 6 місяців захворювання може вбити 30 мільйонів людей

За словами Білла Гейтса, в ході обговорення епідемій, настане наступна смертельна хвороба, яка викличе глобальну пандемію. Ми не готові.

За словами Гейтса, така хвороба, як пандемічний грип 1918 року, може вбити 30 мільйонів людей протягом шести місяців, додавши, що наступною хворобою може бути навіть не грип, а те, чого ми ніколи не бачили.

За словами Гейтса, світ повинен готуватися так само, як і до війни. Якщо ми знаємо щось з історії, так це те, що смертельна нова хвороба виникне і пошириться по всій земній кулі.

Це може легко відбутися протягом наступного десятиліття. І як Білл Гейтс сказав слухачам на дискусії про епідемії, організованої Масачусетським медичним суспільством і Медичним журналом Нової Англії, ми не готові.

Гейтс визнав, що він зазвичай оптимістично дивиться на речі, нагадуючи людям, що ми позбавляємо дітей від бідності в усьому світі і покращуємо ліквідацію хвороб, таких як поліомієліт і малярія.

Але «є одна сфера, де світ не досягає великого прогресу, — сказав Гейтс, — і це готовність до пандемії».

Імовірність появи такої хвороби продовжує зростати. Нові патогенні мікроорганізми з’являються весь час зі збільшенням чисельності населення світу і посягання людства на дике середовище проживання. Для окремих людей або невеликих груп стає все простіше створювати збройні захворювання, які можуть поширюватися, як лісова пожежа, по всій земній кулі.

За словами Гейтса, маленький позаштатний актор може створити ще більш небезпечну форму віспи в лабораторії. І в нашому взаємозалежному світі люди часто літають на літаках, і легко долають сотні кілометрів всього за кілька годин.

Гейтс представив імітацію Інституту моделювання захворювань, яка показала, що новий грип, подібний до того, який убив 50 мільйонів осіб під час пандемії 1918 року, тепер, швидше за все, вб’є 30 мільйонів людей протягом шести місяців.

І хвороба, яка в наступний раз застане нас зненацька, ймовірно, буде тією, яку ми вперше побачимо на початку спалаху, як це сталося недавно з вірусами SARS і MERS.

Якщо ви скажете урядам світу, що зараз готується зброя, здатна вбити 30 мільйонів людей, потрібно було б терміново готуватися до загрози, сказав Гейтс.

«У разі біологічних загроз це почуття невідкладності відсутнє», — сказав він. «Світ повинен готуватися до пандемій так само серйозно, як він готується до війни».

Зупинка наступної пандемії

Як тільки військові випробували військову гру проти пандемії віспи, остаточний результат був «віспа — один, людство — нуль», сказав Гейтс.

Але він повторив, що він оптиміст, сказавши, що ми могли б краще підготуватися до наступної вірусної або бактеріальної загрози.

У певному сенсі, ми зараз краще підготовлені, ніж до попередніх пандемій. У нас є антивірусні препарати, які в багатьох випадках можуть хоч якось поліпшити виживання. У нас є антибіотики, які можуть лікувати вторинні інфекції, такі як пневмонія, пов’язана з грипом.

Ми також наближаємося до універсальної вакцини проти грипу; Гейтс оголосив, що Фонд Білла і Мелінди Гейтс запропонує гранти в розмірі 12 мільйонів доларів для стимулювання його розвитку.

І ми також ростемо в швидкій діагностиці — що дуже важливо, оскільки першим кроком на шляху боротьби з новим захворюванням є карантин. Тільки на цьому тижні в новій дослідницької статті в журналі «Наука» розповідалося про розробку способу використання технології редагування генів CRISPR для швидкого виявлення захворювань і їх ідентифікації з використанням паперових смужок того ж типу, що і в домашньому тесті на вагітність.

Але ми поки недостатньо обізнані в швидкому виявленні загроз захворювань і координації заходів у відповідь, як показала світова реакція на останню епідемію Ебола.

За словами Гейтса, необхідно поліпшити зв’язок між військовими і урядами, щоб допомогти координувати дії. І він вважає, що урядам потрібні способи, щоб швидко заручитися допомогою приватного сектора, коли мова заходить про розробку технологій і інструментів для боротьби з новою смертельною хворобою.

Мелінда Гейтс заявила, що загроза глобальної пандемії, незалежно від того, виникає вона природним чином або спроектована, є, мабуть, найбільшим ризиком для людства.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: