Більше не купую цибулю на ринку, а вирощую на власному підвіконні

Вирощування цибулі, особливо зеленої, яку найчастіше використовуємо для салатів, потребує чимало клопотів та терпіння. Здається, що виростити таку в домашніх умовах, коли немає власної ділянки, не можна. Здається, що цей процес вимагає наявності різних спеціальних місткостей із ґрунтом та водою. Не зовсім так. Скоріш наймаруднішою справою у подібному процесі є те, що ви повинні регулярного поливати рослину, підживлювати, зволожувати повітря і таке інше. Безумовно це завдає купи незручностей. Однак є й куди простіші альтернативи.  Та й чекати достатньо всього 15 днів!

Лук на перо супер способ / Выращивание лука на зелень / Лук за 15 дней -  YouTube

Якщо у вас квартира, то возитися з брудом, вогкістю зовсім не хочеться. Ще й неприємний запах додає відрази до подібної справи.  Але, повірте, усе це точно вам не загрожує. Здійсніть висадку згідно з нашою інструкцією і вже незабаром паростки потішаться вас своєю наявністю, не створивши вам і краплі дискомфорту. Якщо ви посадите цибульку в листопаді або на початку грудня, то до Нового року вже буде свіжа зелень! Не проґавте момент! 

Як виростити зелену цибулю в домашніх умовах

Выращиваем лук на подоконнике: секреты сладкого сочного пера | Наша Дача |  Яндекс Дзен

Спосіб 1

Найлегше виростити цибулю в пляшці – це просто, швидко та зручно!

Візьміть пластикову пляшку з-під свого улюбленого напою і відріжте верхню частину, майже біля самої шийки. Тепер розріжте пляшку посередині на дві частини.

Наповніть нижню частину тирсою, туалетним папером, клаптями тканини або будь-яким іншим підручним засобом, який здатний довго утримувати вологу. Послідовність шарів має бути такою ж.

Наберіть найдрібніших цибулин 5–7 штук. У кожної зріжте верхній хвостик. Це допоможе кисню активніше надходити до зародків.

Викладіть цибулини корінцями вниз у нашу саморобну місткість. Полийте 50-100 г води, надягніть другу частину пляшки зверху і поставте на підвіконня. 

Через 15–25 днів зелень цибулі уже сягне 30 см. Не забувайте поливати зелень і бережіть від надмірного потрапляння сонячного проміння. Не переживайте, якщо не всі цибулини проростуть. Дайте їм ще трохи часу. 

Зелёный лук: круглогодичное выращивание и уход

Спосіб №2

Якщо варіант з пляшками вам видався надто складним, то пропонуємо вам ще один спосіб. Ви зможете виростити цибулю в пакеті. Послідовність дій схожа на попередній варіант. Під пакетик можете встановити пластикову або керамічну місткість, якщо боїтеся, що він протече або розірветься.

Після висадки пакет добре надуйте і зав’яжіть, не випускаючи повітря. Приберіть пакет на 3 дні у темне прохолодне місце у квартирі. Через 3 дні виставте все на світле підвіконня. 

Щоб прискорити ріст пагонів, можете помістити пакетик з цибулею у теплу воду на 2 дні. Або саму цибулю перед висаджуванням. Також не забувайте міняти воду вранці та ввечері. Завдяки цьому зелень прийметься і проросте навіть менше, ніж через 10 днів. 

Пакет не розв’язуйте, поки зелень цибулі не упреться у верхівку. З моменту відкриття пакета слідкуйте, щоб наповнювач не пересихав. Першу зелень, що з’явилася, не зрізайте, а дайте підрости новим пучкам. Обрізайте листя по краю, рухаючись до центру в міру їхнього відростання.

Як виростити зелену цибулю

За таких способів вживати можна як зелені пагони цибулі, так і саму головку. Подібним чином в домашніх умовах можна виростити часник, цибулю шалот, шпинат та порей.

Я вже не перший рік роблю так само і ще жодного разу не залишалася на свята без зелені.  Повірте, у вирощуванні зелені немає нічого складного. Вибирайте спосіб, який сподобався вам і гайда експериментувати! 

Хай щастить!

А ви вирощуєте зелень самотужки?

Чи купуєте на ринку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector