Більше немає бажання вирощувати петунію. Знайшла 3 види квітів, які виглядають краще і не вибагливі

Я дуже люблю вирощувати квіти на балконі. Колись завжди у мене цвіли петунії – яскраві, красиві та пахучі, але за ним потрібно постійно доглядати. Нещодавно мені порекомендували інші квіти, які не вимагають особливого, регулярного догляду.

Хочу розповісти про 3 види, які мені найбільше сподобалися.

1. Пеларгонія

Пеларгонія може стати справжньою окрасою будь-якого балкона або лоджії.

Щовесни я саджу ці невибагливі рослини у квіткові горщики, а з настанням заморозків викопую кущі та переношу їх на зимівлю у квартиру, попередньо пересадивши в вазони відповідних розмірів. Щоб уникнути травми коренів, під час пересадки земля і кореневища повинні бути мокрими, цей спосіб дозволить максимально нешкідливо пересадити рослину. 

Листя пеларгонії дуже красиві, різьблені. Зустрічається дуже цікава забарвленість листя – від світло зеленого, до насиченого болотного кольору, з різьбленими візерунчастими прожилками. Тому, навіть після того, як пеларгонія відцвіте, різьблені листочки будуть красиво виглядати в ящику на балконі або лоджії.

2. Бальзамін ампельний

Красу і вишуканість бальзамінів я усвідомила не відразу, а пропустивши через свої руки не один горщик з цими рослинами. Пізніше загорілася ідеєю виростити їх з насіння і використовувати в оформленні балкона. 

Пошепки

Оптимальна температура для проростання насіння бальзамінів – + 22-25 градусів. Сію на початку весни, злегка вдавивши в легкий продезінфікований грунт на основі торфу. Посіви вкриваю прозорим матеріалом і провітрюють щодня, щоб уникнути загнивання. З появою сходів час провітрювання поступово збільшую. Грунт підтримую рівномірно вологим. При утворенні у сіянців 2-3 листочків пікірують розсаду, акуратно, з грудочкою землі.

Бальзаміни люблять добре освітлені місця, але без полуденних прямих сонячних променів. Поливаю водою кімнатної температури. У спекотні літні дні – вранці й ввечері, попередньо перевіривши вологість землі рукою.

3. Калібрахоа

Для успішного вирощування калібрахоа потрібно багато світла і тепла. При занадто агресивному полуденному сонці рослина може і згоріти. 

Висаджують калібрахоа в підвісні кошики, балконні ящики, високі вазони. На 1 рослину потрібно не менше 2-3 літри землі. Грунт повинен бути легким і пухким.

Для підтримки постійного цвітіння і зовнішнього вигляду кущиків, зів’ялі квіти обривають, щоб в них не зав’язувалися насіння. В середині літа, коли цвітіння калібрахоа слабшає, можна підрізати стебла наполовину довжини. Це стане відмінною стимуляцією для кращого розгалуження рослини та закладки молодих квіткових бруньок у великій кількості.

А які квіти вирощуєте ви на своїх балконах?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector