Борна кислота — гарне добриво для смородини. Як правильно підживити

Смородину часто можна зустріти на присадибних ділянках українських садівників. Мало хто знає, що найкращим добривом для цієї рослини є  борна кислота. До її складу входить бор – надзвичайно важливий мікроелемент для рослин, які пришвидшує ріст та розвиток. 

Саме борна кислота допоможе отримати багатий урожай солодких ягід. 

Властивості борної кислоти відносно смородинових кущів:

  • Покращує смак ягід, оскільки збільшує вміст каротину, цукру, вітаміну С;
  • Збільшується термін зберігання достиглих ягід;
  • Пришвидшує ріст.

Підгодівля поверхнева.

Розчиніть 10 г борної кислоти в 10 л води. Отриманим розчин перелийте в місткість з пульверизатором та обприскайте листя смородини. Воно вбере всі корисні елементи. Це потрібно робити вранці або ввечері, щоб на листя не потрапляло прямі сонячні промені.

Пошепки

Проводьте поверхневе підгодовування тоді, коли ягоди починають достигати. Підгодуйте у цей період смородину борною кислотою двічі.

Підгодівля під корінь.

Під корінь смородину підгодовують таким же розчином, як і для поверхневого способу. За 24 год до підгодівлі, кущ потрібно полити звичайною водою, а через добу внести по 5 л розчину під корінь на кожний великий кущ, а під малий буде достатньо 2 л. 

Щоб рослина краще засвоїла корисні речовини, потрібно підгодовувати в теплу погоду, і ні в якому разі не перед дощем – він змиє всі поживні речовини.

Чим ви підгодовуєте смородину?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector