Борони Боже, аби ви позичили гроші родичам. От ні в якому разі навіть про це не думайте. Інакше опинитеся на моєму місці та будете дуже жаліти

Шановні читачі, хочу всіх попередити – ніколи та нізащо в житті не позичайте гроші, особливо родичам! Бо потім ви такими ворогами можете стати…

Ще місяць тому до мене у гості прийшла кума, хрещена мого старшого Данила:

– Ох, Валька, моя Ангелінка вже заміж збирається.

– То радіти треба! А ти так зітхаєш, наче на каторгу йдеш.

– А ти ціни на ті ресторани бачила? Свати сказали, що будуть лиш за свою частину гостей платити. А ще треба музикантів знайти, сукню пошити. От де я стільки грошей візьму? 

– Та може кредит..

– Ага, аби потім ще в 3 рази більше повертати? Ні. я з тим весіллям дійсно гола-боса по світі піду. 

Мені якось стало шкода свою куму. Ангеліна її єдина донечка, ще й така бажана. І яка мама не захоче зробити свято своїй дитині, яке запам’ятається на все життя?

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

– Валька, ну ти можеш позичити? Хоча б пару тисяч доларів, чисто, аби я аванс дала. 

Ми з чоловіком якраз мали гроші в заначці. Бо зараз такий час складний, треба кожну копійку береги та відкладати. Звісно, я так одразу не могла погодитися, бо то ж треба порадитися з чоловіком. 

– Валю, ні. Хай кредит бере.

– Та дорого, там відсотки великі. Тим паче, вона ж хрещена Дані, ми її стільки років знаємо.

– Валю, от повір, у мене така чуйка погана. 

І, знаєте, дарма я не дослухалася до чуйки чоловіка. Позичила Олені 4 тисячі доларів, які ми відкладали на новий ремонт у кухні. Подруга божилася, що все мені поверне. А я дурна, навіть розписки з неї не взяла, уявляєте?! 

Весілля молодята відгуляли ще місяць тому, потім поїхали з друзями окремо в Буковель продовжувати гулянку. Ресторан, до речі, вибрили один з найдорожчих у нашому місті. На столі були омари, креветки, мідії, ще якісь екзотичні страви. А ще салюти, фокусники, танцюристи. Наче ми на якесь циркове шоу потрапили, чесно.

Пошепки

Ну і вже стільки часу минуло, а Олена ні сном, ні духом про борг. Ще коли я до неї телефонувала, то вона казала, що потім віддасть половину. Але люди добрі, за 4 тижні можна було віддати бодай тисячу доларів! Ми не мільйонери, ці кошти нам важкою працею далися. 

– Олено, я все розуміє. Але нам…

– Ну почекай ще тиждень. Я он ще від гулянки не відійшла, а ти вже зі своїми боргами мені на вуха насідаєш.

Потім кума взагалі перестала підіймати слухавку. Минулої неділі я пішла до церкви, бачу – а там Олена була. Я дочекалася кінця служби та вирішила так серйозно вже поговорити з Оленою:

– Слухай, ти хоча б 2 тисячі доларів поверни. Ми вже ремонт хочемо робити. 

– Яких доларів? Ти про що?

– Які я тобі позичила на весілля. 

– Ти мені то позичила? – стоїть і так здивовано кліпає. Не соромиться брехати, хоча щойно причастя у священника приймала! 

– Ну смішна чи забула?

– Я думала, що ти ці гроші просто так подарувала моїй Ангелінці. 

– Так я вам і на весілля принесла сервіз та набір постіль. Хіба цього мало?

– Мало. Знаєш, скільки ми за вас 2 заплатили в ресторані?

Олена прямо біля церкви почала кричати, що я аферистка шахрайка, всі люди на мене косо дивилися. Я не витримала такого сорому, розвернулася та пішла геть.

Чоловік так розлютився, коли почув про цю ситуацію та почав кричати. Звісно, я попала під гарячу руку, бо ж сама запропонувала гроші позичити, а він все відмовляв. 

Тому, люди добрі, завжди мовчіть. коли питають про гроші. От кажіть, що ви бідні, як церковні миші, що самі по вуха у боргах. Інакше пожалієте про це. Така гнила людська натура… 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector