– Боже Милостивий, Павле, то ти жінці сніданки готуєш? Ото вона лінива стала, жах!

Мій чоловік Павло дуже уважний та часто допомагає у побуті. Він може спокійно помити посуд, винести сміття чи витерти пилюку. У нашій родині нема такого поняття, як “чоловічі” чи “жіночі” обов’язки. Ми разом живемо, разом працюємо. Отож, і разом робимо всі хатні справи. 

Якось до нас приїхала свекруха, Ольга Василівна. Мала пройти в лікарні обстеження, зуби полікувати. Ну і ми самі запропонували їй декілька днів пожити у нас вдома. Тим паче, що до лікарні курсує прямий трамвай, їй не треба далеко їхати.

Постелила гарну постіль, дала халат, капчики, рушники. 

Павло щоранку старається бігати на стадіоні біля будинку. І після заняття спортом часто готує нам сніданок. Я ще маю декілька хвилин, аби подрімати, поніжитися в ліжечку. 

І от я ще сплю, але крізь сон чую: “Ісусе Христе, Павле, ти що робиш?”

Я трохи так налякалася. Подумала, що чоловік вже щось спалив чи зламав. 

Заходжу на кухню – а свекруха вже за серце хапається, Павло сміється.

– О, прийшла, білоручка. То що за мода?

– І вам доброго ранку.

Пошепки

– Дівко, ти взагалі вже страх втратила. Аби чоловік на кухні господарював? 

– А що тут такого поганого? Павло завжди мені смачні сніданки готує. І після того ще посуд миє.

– Павле, та вона тобі на голову сіла! Я сама крутилася на кухні, як той вуж, готувала і перше, друге, компот варила. Твій тато приходив, їв і знову йшов у гараж. Павле, то не нормально.

Словом, свекруха намагалася ввести свої правила, але вони, на жаль (чи на щастя), не прижилися. Поїхала до свого села, розтринділа сусідам, яка я зміюка погана. Бо де то бачено, аби чоловік допомагав на кухні.

Але, якщо чесно, то мені щиро шкода пані Ольгу. Вона для свого чоловіка була наче якась наймичка, яка прислуговує вдома. Так, вона молодець, що стільки встигала вдома. Але хіба від того вона була щасливою? Хіба така важка праця приносила їй радість? 

І мені дуже шкода, що такі жінки досі існують у нашому суспільстві. В чому проблема? Жоден чоловік не вмер від того, що треба посуд помити. 

На чиїй Ви стороні – невістки чи свекрухи? Яка роль чоловіка на кухні? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector