Брат нахабно збрехав, що нема грошей на святкування. Але коли я побачила його розкішний стіл з італійськими ковбасами та вином – то так розлютилася!

Я люблю проводити свята в рідному селі. То ж так добре, коли вся родина збирається за великим столом, у хаті завжди лунають колядки. щедрівки, дитячий сміх. Ну так добре на душі стає, одразу забуваю про всі проблеми та справи. 

24 грудня ми були у свекрів. Вони живуть у сусідньому районі, ще й приїхала тітка з Італії, яку ми декілька років не бачили. 

До мами ми вирішили поїхати 5 січня, на другу Святу Вечерю. Якраз в дітей почалися канікули, вони дуже хотіли до бабусі у село. Звісно, їхали не з порожніми руками. Я купила риби до столу, хліба, різних закусок, вдома заздалегідь приготувала пампухи та наліпила вареників з картоплею. 

А ще взяла мамі на подарунок теплий халатик, капчики та купила обігрівач. У хаті трохи холодно, та і мама на пенсії, нема стільки грошей, аби щось дороге купити. Ми з чоловіком не мільйонери, але постійно їй допомагаємо. То комуналку оплатимо, купимо якісь меблі чи продукти додому. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Хоча в селі ще мешкає мій молодший брат, Вадим. Але на нього марно сподіватися, бо на все є одна відмовка “мало грошей”. Його жінка Ангеліна нещодавно 3 дитину народила, і, виходить, що декілька років поспіль сидить в декреті. Вадим робить по селах ремонти, але то такий сезонний бізнес. Хотів би виїхати закордон на заробітки, але хто його випустить? 

Ввечері брат з жінкою та дітками прийшли у гості, я ще й племінникам дала подарунки. Ну і за столом брат знову почав скаржитися на Зеленського, на війну:

– От до чого довели, безлад в країні! Я копійки заробляю, як родину прогодувати?

– Ну завжди є робота, просто треба пошукати. Чого до міста не поїдеш, на завод не влаштуєшся?

– Та ще скажи пахати, як та конячка, по 10 годин на зміні. Мені потім це ще відгукнеться. 

Ми швидко змінили тему, аби не посваритися. Мама спакувала братові до хати гостинці, дала ще домашні закрутки і свіжу молочку, бо тримає корову. 

У суботу після служби діти захотіли походити по селі та щедрувати. Я вирішила з ними також піти на підстаховку, аби не загубилися десь серед сусідів. Зайшли і до моїх однокласниць, навіть до класного керівника, до подруг та інших родичів. Коли поверталися додому, то вирішили завітати до Вадима, якраз його хата була остання на вулиці. 

Заходимо у хату, перша кімната – кухня. У брата були в гостях куми, помітила їх машину. 

Однак, коли я побачила, який розкішна гостина у брата, то аж розлютилася. Вчора він у груди бився, казав, що грошей нема навіть аби хліба купити. 

Пошепки

А тут для кумів накрив справжню поляну. Канапе з ікрою, нарізки з багатьох видів сиру, хамон виклали на тарілку. Дорогі італійські вина, лосось запечений з картоплею і декілька мисочок з оливками. Салат з ананасів, тунця, навіть креветки!

Звісно, Вадим не був в курсі, що до нього прийдуть такі колядники. Дуже зніяковів та навіть завмер з пляшкою вина в руці, коли я зайшла до кухні. 

Я не хотіла сваритися при гостях, але махнула головою, аби брат вийшов на вулицю:

– І як це розуміти? Ти за одну ніч розбагатів чи що? Хтось вчора казав, що грошей нема. 

– Ну Ангеліни мама передала давніше нам з Італії сумку, то таке, вже залишки.

– А перед мамою тобі не соромно? Вона тобі досі деякі продукти з дому віддає, хоча на пенсії! 

– Та що ти причепилася з тими передачками? Хочеш на свята посваритися чи що?

Ми з дітками пішли геть з хати, навіть грошей за коляду не взяли. Мамі я вирішила про цей випадок нічого не казати, аби не засмучувати. 

Однак, чоловік у курсі. 

– Грошей в нього нема? От йому хіба совісті бракує. Попроси маму не давати йому більше їсти і нехай онуків не няньчить. Подивимося, що він далі робитиме. 

Але я не знаю, чи такий метод “помсти” якось зміниться. Шкода, що він маму так обманює. Вона ж від щирого серця йому допомагає…

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector