«Чарівний» засіб для прибирання: для чого потрібна меламінова губка і наскільки вона безпечна

Меланінова губка – доволі поширений засіб серед відчайдушних домогосподарок, адже вони знають, що ця особлива чудо-ганчірка, запросто справляється навіть з найважчими забрудненнями. Виконана вона з пластика нового покоління, хоча має вигляд звичайної мочалки. Про властивості, користь і шкоду даного виробу говорять практично всі, хто його вже встиг або ще тільки хоче придбати. 

З чого зроблена меламінова губка

Меламінова губка складається з маленький спресованих кристалів і волокон меламіну. Ці два елементи після певної хімічної реакції утворюють пористий матеріал, який ззовні нагадує звичайну губку. Коли на губку потрапляє волога, вона утворює піну, що значно полегшує процес тертя, а ще вбирає в себе більше забруднення.

Плюси використання меламінової губки

 • Універсальність. З її допомогою можна очистити практично усі поверхні та матеріали.
 • Економічність. Якщо ви придбаєте стандартну губку, то її вистачить близько на 10 кв. метрів покриття.
 • Губка утворює піну, тому не потребує використання миючих засобів.
 • Не залишає розводів та плям, оскільки вбирає увесь бруд.

Мінуси використання меламінової губки

 • Важко використовувати на жирних поверхнях. Частинки жиру забивають пори, мочалка стає непридатною для використання. Користі від такої чистки немає.
 • Такий засіб є абразивом, тому може залишити подряпини. Слід бути обережними. 
 • Швидка втрата форми. Волога і частинки бруду за короткий час руйнують структуру матеріалу.

Що можна почистити гумкою з меламіну

Продукція, що виготовляється зі смоли меламіну не вимагає миючих засобів, а ще вона здатна вивести будь-які забруднення з вертикальних і горизонтальних поверхонь. З її допомогою можна швидко видалити: сліди від фломастерів та маркерів; пригорілий жир з плити; дитячі малюнки, що знаходяться в неналежних місцях; старі плями на меблях і килимі; бруд і мазут на джинсах і світлому взутті, а також  можна дбайливо очистити раковину, стіни, посуд і багато іншого. Нею дуже добре витирати вертикальні поверхні, оскільки вода не тече вниз. Якщо ви хочете відчистити поверхні від іржі та стійких забруднень, також можете сміло використовувати цю губку.

Як правильно користуватися виробом для чищення

Максимальний результат ви отримаєте в тому разі, якщо будете знати, як правильно використовувати цю губку. Ось для вас інструкція: 

 1. Обов’язково використовуєте гумові рукавчики, оскільки абразив може пошкодити шкіру ваших рук. 
 2. Далі потрібно відрізати необхідний шматок та змочити його в теплій воді. Ні в якому разі не використовуйте гарячу воду, оскільки губка під дією високих температур стає токсичною. Максимальна температура – 36˚С.
 3. Тепер губку слід віджати. Не скручуйте її, оскільки пошкодите матеріал, просто стисніть зверху та знизу. 
 4. Беремо засіб й починаємо протирати нею забруднення, але робити це акуратно, без великого натиску. Спробуйте натирати лише куточком мочалки, так ви надовше збережете матеріал.  
 5. На губці залишатиметься бруд, тому її потрібно періодично промивати у воді й знову віджимати.

Ви помітите, що під час чищення з губки будуть відламуватися невеличкі частинки, так і має бути. Їх потім потрібно прибрати за допомогою звичайної тканини та води. Не використовуйте мийні засоби. 

Що не можна робити при роботі з меламіновою губкою

Не забувайте, що меламінова губка містить отруйну речовину, яка при потраплянні в організм, може сприяти утворенню каменів в нирках. Отже, два основні правила:  не можна сильно мочити і вичавлювати мочалку, а також використовувати з губкою миючі засоби з хлором в складі. Рекомендації: використовуйте гумові рукавички, не мийте неї поверхні, які контактують з їжею, не застосовуйте для миття овочів та фруктів, а ще – ретельно промивайте руки і поверхні водою після процесу. 

Ви знали про такий засіб для чищення поверхонь?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector