Через 15 років Василина повернулася до села з Італії. Однак, ніхто з дітей та рідних на неї не чекав

Не дарма кажуть люди, що заробітчанські гроші не приносять щастя. 

Коли Василина їхала в Італію на роботу, то думала, що встигне заробити гроші на гарне майбутнє. Адже в неї дві доньки, треба про них потурбуватися.

Хоча чоловік та матір були категорично проти:

– Тобі так погано в селі живеться? Ми маємо город, пай, корова нас годує. 

– Мамо, ти хочеш, аби я отак до кінця життя тут спину гнула?

– Думаєш, що на заробітках легко? Там люди своє здоров’я гроблять. До дідька ті гроші, про дітей подумай. 

Але Василина все одно поїхала. Звісно, вона не так уявляла життя заробітчанки в Італії. То ж треба по 10-12 годин стояти в холодному і темному цеху, фасувати продукти. Навіть влітку одягала теплі речі, аби не замерзнути всередині. За весь день мала тільки 2 перерви по 10 хвилин, аби випити кави. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Всі гроші старанно збирала в купку, аби потім відвезти до України. Вже уявляла, які гарні сукні донечкам купить, який у хаті ремонт зробить.

Однак, першим не витримав чоловік. Петро знайшов у сусідньому селі нову жінку. Спершу приховував роман, але потім плітки дійшли до жінки в Італію:

– От бачиш, Василино, до чого твої заробітки довели? У тебе родина руйнується! – бідкалася мама у Скайпі. 

– Ні, то мене Бог вберіг від поганого чоловіка. Хай котиться на всі чотири сторони з тою коханкою.

– Але мало того, що доньки рідної матері не бачать, то тепер ще й батька втратили.

Тільки Василина все одно не передумала повертатися. Навпаки, працювала все більше і більше, аби назбирати грошей. Щоразу, як приїздила додому, то робила в хаті грандіозний ремонт, купувала дівчаткам дорогий одяг та іграшки. 

Але працювала Василина весь час закордоном, а приїздила додому двічі на рік на тиждень. Дівчатка дуже сумували за мамою та щоразу плакали, коли Василина збирала валізи в Італію:

– Діти, я заради вас стараюся. Ви хочете мати модний одяг та дорогі телефони?

Пошепки

– Ні, ми хочемо, щоб ти була поруч.

– Я ледь з тих злиднів вибралася і хочу, аби у вас були найкращі речі. 

Ось так Василина ставила гроші вище за материнську любов. Минули роки, доньки виросли та переїхали до міста. Василина, на жаль, не змогла приїхати на весілля до дітей, але вислала кожній по 6 тисяч євро. 

– Мамо, нащо нам ті гроші? Ти хоча б приїдь, онуків поняньч.

– Я ще встигну. А гроші треба вже заробити, поки є робота. 

– Тебе та робота в могилу заведе, мамо! 

На жаль, востаннє Василина була в рідному селі, коли ховала маму. Не встигла з нею навіть попрощатися. Отак мама вийшла у неділю рано до церкви, схопилася за серце та впала на землю. 

Так пройшло вже 15 років, але для Василини наче ціла вічність. Вона заробила багато болячок, спина та ноги страшенно болять, без заспокійливої мазі не може прожити ні дня. 

А ще дуже постаріла. Наче їй ще 45, а цілих 65. Зморшки на обличчя, сивина, тремтячі руки та хворі коліна. Не може собі навіть рівно склянку води налити, все розбризкує на скатертину чи підлогу. 

Зате яку вона хату розкішну побудувала! Два поверхи, окрема літня кухня на 100 квадратів з банею. Подвір’я засаджене деревцями, ялинками та великими кущами троянд. Поруччя для хати робила спеціально на замовлення в кузні, як і покрівлю. А ще оббила всі стіни на зовні деревиною, аби гарно виглядало. 

У хаті модні меблі з Італії, які Василина сама обирала. Кришталева люстра з багатьма лампами, окремо душова та ванна кімнати, стіл з натурального дерева та кухня, аби якомога більше гостей помістити. У кожній спальні поставила вазони, телевізори та величезні ліжка. 

Однак, зараз її хата пустує. Старша донька Ксенія з чоловіком ще у 2021 виїхали до Канади на роботу, вона навіть не встигла з ними попрощатися. Молодша Катерина живе у Києві та вкрай рідко навідується до села. Ще як бабуся була жива, то вона щотижня приїздила. А зараз… Зараз наче забула про рідну хатину. 

І це Різдво Василина зустрічала сама у великому будинку. Коли готувала вечерю, то гірко плакала. Розуміла, що ніхто до неї вже не прийде і вона втратила багато часу. Так, її хата найкраща у селі, але хіба це важливо? Он сусідка, баба Ганя, живе скромно, але на кожні свята діти до неї приїжджають з онуками та правнуками. 

Тоді вона зрозуміла, що мала її покійна мати на увазі. Так, гроші вона має. Але родину через ті заробітки втратила назавжди…

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector