Через “гостинці” свекрухи наша донька опинилася в лікарні. Пані Василина всіляко намагається виправдатися в цій ситуації, але я їй не довіряю

Мені було 25, коли я познайомилася з Дімкою. Нас звели друзі, бо як це – двоє неодружених у компанії? Та і він мені одразу сподобався. Такий хлопець з почуттям гумору, розумний, веселий. Йому було 27. 

Через 3 місяці він зробив мені пропозицію. Але так вийшло, що зі своєю майбутньою свекрухою я познайомилася тільки за декілька днів до розпису. Пані Василина жила тоді у Харкові, а ми у Львові. Самі розумієте, що між містами понад 800 кілометрів. 

І коли ми приїхали в гості, то я ледь не вмерла від запаху вдома. Такий “аромат”, від якого аж нудить. Щось смажене, таке жирне, відчувалося, що багато спецій. Свекруха приготувала смажену картоплю (яка аж плавала в олії), курячі ніжки та ще бульйон з перцем. У мене самої проблеми зі шлунком і ввічливо попробувала декілька шматочків. 

– Ой, ну що ти так мало їси? Не подобається? 

– Ні, просто мені не можна таке жирне.

– То не жирне, натуральне масло, купувала на ринку. Сама собі вигадала якісь болячки. То тобі лікарі сказали? Ой, вони тільки хочуть з тебе гроші витягти, шарлатани!

Спершу я терпіла таку поведінку свекрухи. Бачили двічі в рік на свята. Але коли почалася війна, то пані Василина переїхала до нас. І тоді моє життя перетворилося на пекло, чесно. Я вже була ладна поїхати навіть на війну, аби з нею не жити.

Свекруха постійно робить великі запаси їжі. Якщо готує суп – то цілий баняк. Ми якось її борщ їли 4 дні поспіль. Здавалося, що він ніколи не закінчиться, чесно. Я сама на 5 день вилила його в унітаз, бо він скис і смердів. 

Купує декілька кілограмів фаршу і робить 30 котлет. Добре, що половину з них заморожує “на запас”. Але вони всі такі жирні, от хочеться вичавити з них олію, наче губку викрутити від води. Салати постійно заправляє майонезом, ті помідори та огірки аж плавають. 

У нас є донечка Христинка. Цього літа ми не встигли записати її в літній табір, а мої батьки затіяли ремонт в селі. Тому вона на всі 3 місяці залишилася з нами у Львові. Я працювала, Дімка також. І на господарстві залишалася свекруха. Там нічого важкого не було – просто погодувати Христину, аби дитина була сита. 

Але через тиждень після літніх канікул ми попали в лікарню. Донечка дуже отруїлася. В неї піднялася температура, сильна нудота, аж вся трусилася від того. Я думала, що тоді посивію, чесно. 

– Отруєння. Швидше за все, дитина їла щось дуже шкідливе та жирне. Холестерин підскочив, це погано, – казав лікар. 

– Але що? Вона ж постійно була з бабусею.

Пошепки

Як виявилося, це все сталося через пані Василину. На сніданок вона давала Христині жирні котлети та вчорашні макарони, які розігрівала в олії на сковорідці. На сніданок, уявляєте! Смажені макарони та котлета з кетчупом.

Добре, що я це помітила тільки через тиждень. А що було б, якби донька так 3 місяці харчувалася? Вона б точно поправилася та не влізла у свою шкільну форму та заробила проблеми з печінкою. 

– А що тут такого? Може, то вона через цукерки отруїлася.

– Ви взагалі думаєте, що говорите? Через вас онучка до лікарні попала, їй шлунок промивали декілька разів. Ви давали їй багато смаженого.

– Ой, ну ті лікарі ніц не розуміються. Ти їх побільше слухай. А Христі стало погано через солодке. Вона у тебе ще та ласунка. 

Добре, що почався навчальний рік і Христя має нормальний раціон. Я їй купую до школи натуральний йогурт, сухофрукти. У їдальні щодня нове меню, там уважно слідкують за раціоном малюків. 

Але думаєте, що моя свекруха заспокоїлася? Ні. Вона постійно намагається загодувати Христину важкими стравами. Раз їй привезла від куми шашлик і сказала, що це їй на сніданок перед школою. 

Христя відмовляється таку гидоту їсти. А свекруха ображається:

– То бабуся для тебе старається. А ти так не цінуєш мою працю? 

Ще й показово удає, що плаче. Але мене та Дімку дратує така поведінка. Не знаю, як ще достукатися до неї. Хіба пані Василина не розуміє, що такою “турботою” тільки шкодить онучці? 

Як б Ви поговорили з такою бабусею? Цю проблему можна вирішити? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector