Через що цивільний шлюб охрестили дорогою в нікуди

Що ви знаєте про цивільний шлюб? Окрім того, що все у ньому обумовлено тільки на словах? 

Сьогодні ми зазирнемо в це поняття і з’ясуємо всі тонкощі такої безвідповідальної відповідальності.

Раніше цивільним шлюбом вважали навіть той союз, який був офіційно оформлений, однак подружжя не проходило обряду вінчання в церкві. Сьогодні цивільний шлюб – це співжиття без жодної реєстрації відносин. 

Тепер навіть люди поділяються на два типи: одні підтримують цивільний шлюб, вважаючи його зразком сучасних відносин, інші ж всіляко засуджують тих, які обираються такий шлях. Останні аргументують свою категоричність відсутністю обов’язків між партнерами, мовляв, без цього справжньої сім’ї бути не може. 

На щастя, так мислять далеко не всі. Для взаємин зараз не потрібні штампи у паспорті чи вінчання у церкві. Раніше поняття заміжжя було куди актуальніше, адже ролі молодят уже наперед були розділені  і закріплювали за собою певні зобов’язання. А зараз ніхто нікому і нічого не винен.Але в цьому немає нічого поганого! Просто позиції  та ролі подружжя в суспільстві неабияк змінилися, як і все ставлення до традицій.

Сьогодні жінка може сама себе забезпечувати. Для цього їй більше не потрібен чоловік. Рівно так само як чоловіки зараз можуть доглядати за собою самотужки без участі в цьому їхніх дружин. Відчуття безпеки і стабільності обох цілком забезпечують повну незалежність одне від одного. І кільце на пальці вже нічого не вирішує. Якщо люди захочуть розбігтися, то їх не зупинить ні штамп, ні вінчання, ні троє дітей – ось головний аргумент людей у цивільному шлюбі. Сумніви, зрада, відсутність поваги – усе це не змінюється з появою штампа у паспорті. Навіть навпаки – це ув’язнює двох людей у шлюбі, який зруйнує обох. 

Також ніхто не любить, коли його схиляють до чогось постійного та довговічного. Такої риси нам надала мінлива природа людини. Ми розвиваємося, змінюємо світогляд, позиції, цілі і бажання. 

Тож головне у відносинах – щастя та взаємоповага, а не колечко, весілля та позначка у паспорті. 

Пошепки

Навіщо тоді одружитися – запитаєте ви. Для більшості людей весілля – це ніщо більше, як красивий жест з романтичних фільмів, відчуття затребуваності, відчуття величності дійства і спосіб похизуватися перед іншими. Шлюб – це тільки примарні гарантії безпеки та вірності. одне одному.

Якщо обидва партнери хочуть відзначити найбільшу подію у їхньому житті, то в цьому немає нічого поганого. Але, якщо ця потреба походить тільки від однієї зі сторін або має неприємне підґрунтя як ось: вагітність, бажання прив’язати до себе іншого, грошові цілі – тоді вам слід замислитися.

Не треба з красивого вечора робити «обов’язкові положення» для всіх і кожного, чекаючи схвальної оцінки від інших. Це має бути свято для молодят. Для двох людей, які дозріли до створення сім’ї.

Попри це є такі пари, яким не потрібні такі святкування, щоб кохати одне одного. Вони перебувають разом, дарують одне одному любов та увагу просто так, не виносячи це на привселюдний осуд. Їм  просто добре і комфортно бути поруч. І навіть, якщо їм захочеться розійтися, то з цим буде значно менше мороки, аніж якби вони перебували в офіційному шлюбі.

Хоча за кордоном, до слова, офіційно зареєстрований шлюб дає тобі більше прав, аніж цивільний.  У США, наприклад, ви не змогли б потрапити до палати коханої людини, якщо не змогли б довести, що ви чолові та дружина. Такі ж проблеми стосуються спадщини та поділу дітей. 

Втім, в Україні ми дотримуємося зовсім інших правил, тож і обирати тільки вам.

А що про це думаєте ви?

Яку форму шлюбу підтримуєте?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector